• دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 982-3591-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جامعه هتل‌داران خراسان رضوی، پروانه بهره‌برداری دریافت کرد

جامعه هتل‌داران خراسان رضوی، بزرگ‌ترین تشکل بخش خصوصی استان خراسان رضوی، پروانه بهره‌برداری دریافت کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل‌ مکرمی‌فر امروز 16 اردیبهشت با اعلام این خبر افزود: جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی با دریافت پروانه بهره‌برداری، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: جامعه حرفه‌ای هتل‌داران در راستای اهداف توسعه صنعت گردشگری به ویژه در حوزه هتل‌داری تشکیل شده است.

مکرمی‌فر ایجاد جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: این تشکل بر اساس الزام قانون برنامه ششم توسعه زمستان سال گذشته و با برگزاری انتخابات با حضور معاون گردشگری کشور، مدیران ستادی و استانی و هم‌چنین هتل‌داران استان و مدیران تاسیسات گردشگری وارد مرحله نهایی شد.

وی افزود: در این مدت فرایندهای قانونی صدور پروانه بهره‌برداری طی شد و با امضای این پروانه جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این‌که تاکنون تشکل هتل‌داران، اتحادیه هتل‌داران بود و زیر نظر سازمان صنعت، معدن وتجارت فعالیت می‌کرد، افزود: براساس قانون برنامه ششم، تشکیل جوامع حرفه‌ای از وظایف سازمان میراث فرهنگی است و از این پس این تشکل زیر نظر مستقیم سازمان میراث فرهنگی و در چارچوب اساسنامه  اقدام خواهد کرد.

مکرمی‌فر تصریح کرد: جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی با دارا بودن نیمی از ظرفیت اقامتی کشور به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تشکل بخش خصوصی در کشور قلمداد می‌شود که می‌تواند نقش مهمی در راستای توسعه کمی و‌ کیفی و هم‌چنین نظارت بر واحدهای اقامتی استان داشته باشد.

انتخابات جامعه حرفه‌ای هتل‌داران خراسان رضوی آذرماه سال گذشته و از بین 140 نفر اعضای جامعه هتل‌داران استان که مجاز به شرکت در انتخابات بودند، برگزار شد و در نتیجه آن، آقایان امیر سزاوار، عباس باقرزاده صفاریان، محمدتقی مجاور زرگر، احمد ارفع رحیمیان، محمدرضا توکلی‌زاده، محمود مادرشاهیان و سید محمد حسینی به عنوان اعضای هیأت مدیره و آقایان جعفر عرفانیان نوغانی و‌سید  محمد رضا وزیری به عنوان بازرس انتخاب شدند.

انتهای پیام