• پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 982-7191-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس:

ثبت جهانی توس باید با صدای بلندتری مطالبه شود

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس گفت: یکی از اقداماتی که به نظر می‌رسد باید با صدای بلندتری مطالبه شود، ثبت جهانی توس است که تا امروز مغفول بوده؛ بسیاری از مکان‌هایی که در ایران مایه فخر ما هستند، ثبت جهانی شده‌اند؛ ولی هنوز این اتفاق برای توس نیفتاده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود ریاضی که در مراسم پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی سخن می‌گفت، اظهار کرد: امروز در مسیر ورود به آرامگاه فردوسی از دو المان فاخر نصب شده رونمایی شد و قرار است که این جریان ادامه داشته باشد؛ چرا که در جلوخان آرامگاه فردوسی که امروز افتتاح شد 6 موقعیت برای نصب مجسمه وجود دارد و امیدوارم که در آینده 6 اثر فاخر در آنجا نصب شود.

وی افزود: در یکی از تابلوهایی که امروز به مهمانان ما هدیه شد، تصویری از جوانان برومند این سرزمین که دیروز از سرای شاهنامه تا آرامگاه فردوسی مسافتی 9 کیلومتری را با شعار «تا ثبت جهانی توس» دویدند، به تصویر کشیده شده است.  

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس ادامه داد: یکی از کارهایی که لازم است انجام شود، بحث تهیه و تصویب طرح‌های شهری است که امیدوارم مسئولین مسکن شهرسازی کمک کنند تا به زودی مراحل تصویب آن سریع‌تر انجام شود تا این آرامگاه بتواند رونق شایسته‌ای را داشته باشد.

انتهای پیام