• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-9485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رزم‌حسینی:

باید در ساختن خراسان سرپا بایستیم

استاندار خراسان رضوی گفت: همه باید در ساختن خراسان سرپا بایستیم، نشسته نباشیم. همه باید برای توسعه استان برخیزند.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علیرضا رزم‎حسینی امروز در جلسه نهاد اقتصاد مقاومتی در محل اتاق بازرگانی استان خطاب به معین‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: از شما معین‌ها تشکر می‌کنم که در جهاد سازندگی واقعی به صورت داوطلبانه مشارکت دارید که این خیر دنیا و آخرت را خواهد داشت. همه کار را شروع خواهند کرد و کسی که شروع نکرده، در حال مطالعه است.
 
وی افزود: این کار خیرخواهانه بوده و دستور و ابلاغ حکومتی در این خصوص وجود ندارد. افراد با خدای خود معامله می‌کنند. طرح مثلث اقتصادی فرهنگی قصد دارد که نزدیک ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را  پوشش دهد که این عرصه بزرگی است.
 
رزم‎حسینی با بیان اینکه آقای لبافی به خوبی در نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی عمل کردند، عنوان کرد: انسجامی که امروز دور میز به وجود آمده، توسط ایشان است. ایشان قصد دارند که در دبیرخانه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی همه شما را کمک و پشتیبانی کنند. ما به طور واقعی باید تلفن شبانه‌روزی برای حوزه معین‌های اقتصادی داشته باشیم. ارزیابی من از کار معین‌ها در این مدت خوب است.
 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به طرح مدرسه تا بازار، تصریح کرد: با استفاده از این طرح باید از پایین دانش‌آموز را در کسب و کار آموزش دهیم تا بعد از تحصیلات مشکلی در بازار کار نداشته باشند. اکنون این مشکل وجود دارد.
 
وی بیان کرد: مجوزها با تاخیر بسیار زیادی صورت می‌گیرد. همه شما گرفتار بروکراسی اداری هستید که باید برای این امر کاری انجام دهیم. تعداد معین‌های اقتصادی در چند ماه آینده به ۱۰۰ معین خواهد رسید. نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی پایه‌گذار دولت مردم‌پایه است نه دولت دیوان‌سالار. ایده‌ای را در خراسان رضوی شروع کردیم، امیدواریم تنومند و پایدار شود.
 
رزم‌حسینی گفت: باید ادبیات مشترکی بین معین‌ها به وجود آوریم. زمانی توسعه واقعی متوازن خواهد شد که الحاق باشد. در دوران دفاع مقدس در هر عملیاتی که الحاق می‌کردیم، موفق می‌شدیم. نباید در حوزه اقتصادی اسیر شویم، باید توازن توسعه‌ای با الحاق معین‌ها صورت گیرد که این امر هم‌افزایی ایجاد می‌کند، باعث تکامل هم شده و نقص‌ها را پوشش می‌دهد. باید سیال بودن توسعه در تمام استان اتفاق بیفتد. معنای توسعه منطقه‌ای این است که همه همراه هم رشد کنند.
 
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زمانی که شما جلو بروید و کار اقتصادی انجام دهید، آثار آن فرهنگی و اجتماعی است. مردم و گروه‌ها مقاومت‌هایی در مقابل شما انجام می‌دهند، بنابراین نیاز به کار فرهنگی دارید. ما می‌خواهیم در کنار کاری که معین‌ها انجام می‌دهند، پیوست فرهنگی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را آماده کنیم که آماده شده، در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد و معین‌ها باید روی آن کار کنند.
 
وی خطاب به معین‌ها ادامه داد: باید آسیب‌ها و مسائل اجتماعی روستاها و شهرستان را بدانید. باید به پیوستگی فرهنگ و اقتصاد توجه کنید. حتما روی مسائل اجتماعی کار شود. ما گام به گام تمام تسهیلات، امکانات و امتیازات را به سمت معین‌ها به عنوان اربابان توسعه هدایت می‌کنیم، آن‌ها نیز با امکانات خود و نظارت ما فعالیت می‌کنند.
 
رزم‌حسینی اضافه کرد: همه باید در ساختن خراسان سرپا بایستیم، نشسته نداریم. همه باید برای توسعه استان برخیزند. بسیاری قابلیت‌ها در استان وجود دارد. ۳۰ میلیون زائری که به مشهد می‌آیند باید تحول و تغییری در استان ببینند و احساس کنند که استان متفاوت است.
 
استاندار خراسان رضوی خطاب به معین‌ها گفت: دانشگاهیان را به خدمت فرا بخوانید. می‌خواهیم استان را خردمندانه اداره کنیم. در حال شروع نقش دانشگاه در خراسان هستیم، حتما از نقش دانشگاه در منطقه استفاده کنید. مطالبات فرهنگی در حوزه اقتصاد را به امامان جمعه گزارش دهید، ما مدتی بعد نظام ارزشیابی و ارزیابی نیز خواهیم داشت. کارت‌های طلایی، نقره‌ای و برنزی به معین‌ها می‌دهیم تا امکان دسترسی به مسئولان استانی داشته باشند که به توسعه استان کمک می‌کند.

انتهای پیام