• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4084-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وعده داد؛

تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمران روستایی در خراسان رضوی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمران روستایی در خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا تابش در نشست مشترک مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استاندار در محل استانداری، اظهار کرد: بنیاد مسکن برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل فروردین ماه امسال آماده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: در زمینه پرداخت تسهیلات بازسازی منازل خسارت دیده در مناطق سیل‌زده، هیچ سهمیه‌ای برای خراسان رضوی در نظر گرفته نشده و به همه واحدهای نیازمند بازسازی، تسهیلات پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین می‌شود. 

وی بیان کرد: بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای خسارت دیده در اثر وقوع سیل در صورت متقاعد شدن بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، وام بلاعوض 12 میلیون تومانی در مناطق شهری و 10 میلیون تومانی در مناطق روستایی پرداخت خواهد کرد.

تابش با اشاره به ضرورت تلفیق منابع استانی و ملی برای اجرای پروژه‌های عمران روستایی، تصریح کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار برای عملیاتی شدن این پروژه‌ها در خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت و انتظار می‌رود به همین میزان نیز از اعتبارات استانی پیش‌بینی شود. 

وی در خصوص درخواست استاندار خراسان رضوی برای مشارکت در طرح ساماندهی حاشیه شهر مشهد، گفت: طی دو هفته آینده این موضوع را بررسی کرده و نحوه مداخله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد و ساخت واحد مسکونی برای ساکنان این مناطق را مشخص خواهیم کرد.

انتهای پیام