• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-9187-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
احترام به رسانه، احترام به جریان شفاف اطلاع‌رسانی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تکریم خبرنگاران و رسانه‌ها در واقع تکریم ارزش‌های اخلاقی است. احترام به رسانه و خبرنگار نه تنها احترام  به ارزش‌های انسانی است؛ بلکه عمل به آموزه‌های کریمانه امام رضا(ع) و احترام به جریان شفاف اطلاع‌رسانی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جعفر مروارید، صبح امروز، بیستم تیرماه در نشست خبری با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هتل فرهنگ و هنر مشهد اظهار کرد: خبرنگاران رسانه‌ها در سه رویداد مهم استان، نمایشگاه قرآن، جشنواره فیلم فجر و نمایشگاه کتاب همراه و همیار جریان فرهنگی استان و کشور بودند.

وی افزود: از آن‌جا که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، فعالیت‌هایی که اصحاب رسانه در انتقال مطالبات، ترسیم چشم‌انداز آینده ایران اسلامی و آسیب‌شناسی نسبت به گذشته و ارائه راه حل‌های هم‌افزا بر اساس خرد جمعی نسبت به آینده دارند، تأثیرات بین‌المللی و ملی داشته و دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن بیان این که نقش رسانه‌ها نقش تعالی فرهنگی است، ادامه داد: در جوار مضجع امام کریم و بیش از هر زمان نیازمند کرامت هستیم. تکریم خبرنگاران و رسانه‌ها در واقع تکریم ارزش‌های اخلاقی است. احترام به رسانه و خبرنگار نه تنها احترام  به ارزش‌های انسانی است؛ بلکه عمل به آموزه‌های کریمانه امام رضا(ع) و احترام به جریان شفاف اطلاع‌رسانی است.

مروارید ابراز کرد: رسانه‌ها گام چهارم دموکراسی هستند و علاوه بر این که شفافیت و انتقال واقع‌بینانه رویدادهای فرهنگی و هنری استان را دارند، خرد جمعی و تعهد  را در فضای عمومی جامعه ایجاد می‌کنند؛ بنابراین بی احترامی به خبرنگار بی احترامی به خرد جمعی است.

وی اظهار کرد: آنچه از بزرگان دینی فراگرفتیم و در میراث فرهنگی و هنری استان است و از زیارت هر روزه از امام کریم آموخته‌ایم، توجه به کرامت انسانی، همدلی و ارزش‌های الهی است. امام رضا(ع) امام کریم و امام گفت‌وگو بودند که این دو آموزه از آموزه‌های حیات‌بخش فرهنگ شیعی محسوب می‌شود که بر دوش جامعه کنونی قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: گفت‌وگو بدون کرامت بخشی ارزشی ندارد. اگر ما از گفت‌وگو، از شهر گفت‌وگو و از امام گفت‌وگو سخن می گوییم، اولین قدم رعایت ارزش‌های انسانی و کرامت ذاتی انسان است.

انتهای پیام