• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-11014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور:

نظام برنامه‌‍ریزی در کشور مشکل دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: نظام برنامه‌‍ریزی در کشور مشکل دارد. اگر نظام برنامه‌ریزی شهری در کشور از جز به کل باشد خیلی از مسائل و مشکلات .موجود حل می‌شود

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی جمالی‌نژاد در مراسم رونمایی از برش منطقه‌ای برنامه میان مدت شهرداری مشهد که در تالار شهر برگزار شد اظهار کرد: برای رفع مشکلات شهری باید به دنبال علت‌ها باشیم، در کنار طرح آمایش سرزمینی، طرح آمایش شهری نیز مطرح شده است که می‌تواند در تعیین سرانه‌ها موثرباشد. 

وی افزود: نظام برنامه‌‍ریزی در کشور مشکل دارد. اگر نظام برنامه‌ریزی شهری در کشور از جز به کل باشد خیلی از مسائل و مشکلات موجود حل می‌شود،باید به روستاها و شهرهای توجه بیشتر داشت. شهرها و روستاهای کشور قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مختلف دارند ولی از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود . در کلانشهرها بسیاری از برنامه‌ها به صورت متمرکز اجرا می‌شود. اگر به روستاها توجه شود شاهد مهاجرت نخواهیم بود. 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: مدیریت واحد شهری در کشور بلاتکلیف مانده است. باید به سوی مدیریت هماهنگ پیش‌رویم تا دستگاه‌های اجرایی هماهنگ عمل کنند. با همدلی، رفاقت می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.  این شرایط در خراسان رضوی و مشهد به خوبی آماده است.

انتهای پیام