• دوشنبه ۲۷ مهر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 947-14490-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

13 آبان پرچم آمریکا به آتش کشیده می‌شود؟

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: در گذشته نامه‌ای از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان داشتیم مبنی‌براینکه پرچم آمریکا را به دلیل اینکه یک کشور رسمی است، آتش نزنند و تنها پرچم اسرائیل به آتش کشیده شود.

حجت‌الاسلام قاسم‌علی مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، تبیین کرد: طی صحبتی که امروز با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان داشته‌ام اعلام شد، این نامه مربوط به سال‌های قبل و مقطعی بوده و در روز 13 آبان‌ماه هیچ‌گونه مشکلی برای به آتش کشیدن پرچم آمریکا نیست.

وی افزود: با اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، امسال و همزمان با روز 13 آبان پرچم آمریکا در کنار پرچم اسرائیل به آتش کشیده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ظهر دیروز مجیدی در جلسه هماهنگی راهپیمایی 13 آبان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد، گفت: به منظور باشکوه برگزار کردن راهپیمایی 13 آبان باید از ظرفیت دستگاه‌‌ها برای حضور باشکوه اقشار مختلف مردم استفاده کرد.

وی از 13 آبان به عنوان سالروز مبارزه با استكبار جهاني نام برد و افزود: 13 آبان بیانگر روزي است كه فرزندان اين مرز و بوم با دست خالي ایستادگی در برابر زورگويان و سردمداران استكبار را به جهانيان ثابت كردند.

مجیدی با اعلام اینکه 13 آبان تجلی بصیرت و سازش‌ناپذیری عاشوراییان در عهد حاضر است، عنوان کرد: در این روز همه دانستند که فریاد ظلم‌ستیزی و عدم سازش با ظالمان و مستکبران در همیشه تاریخ طنین‌انداز است.

وی با تاکید بر حضور اقشار مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: معتقدیم این مراسم مختص دانش‌آموزان و دانشجویان نباید باشد.

مجیدی عنوان کرد: در تلاش هستیم برخلاف سال‌های گذشته که مراسم 13 آبان در استادیوم آزادی برگزار می‌شد، امسال از خیابان مرکزی به سمت امام‌زاده سید حمزه (ع) برگزار شود.

در این جلسه همچنین معاون سیاسی فرماندار کاشمر گفت: 13 آبان در تاریخ انقلاب جایگاه ویژه‌ای دارد؛ چرا که دانشجویان متفکر و انقلابی ایران توانستند در امتداد خون شهدای دانش‌آموز با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا قدرت شکست‌ناپذیری این ابر قدرت رادرهم شکنند و فریاد ظلم‌ستیزی انقلاب ایران در صحنه‌های بین‌الملل طنین‌انداز شد.

مرادعلی احمدزاده با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان باید مراسم گرامی‌داشت 13 آبان ماه امسال را باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار کنند، اظهار کرد: جوانان این مرز و بوم با قیام خود ثابت کردند که برای رسیدن به حقوق از دست رفته باید برای مقابله با ستمگران به‌‌پا خیزند.

وی با اعلام اینکه حوادث 13 آبان به همگان آموخت که نباید در برابر مستبدان و چپاول‌گران سر تعظیم فرود آورد بلکه باید در مقابل آن‌ها ایستاد، ادامه داد: جوانان و دانش‌آموزان در این روز ثابت کردند که فرهنگ شهادت و پیروی از ولایت می‌تواند انقلاب اسلامی را در مقابل همه توطئه‌ها بیمه کند.

احمدزاده همچنین 13 آبان را روز تجلی ارزش‌های انقلابی ملت ایران در راه مبارزه با استکبارستیزی دانست و بر حضور همه اقشار جامعه در راهپیمایی 13 آبان تاکید کرد.

وی 13 آبان را یک حرکت خودجوش از سوی دانشجویان پیرو خط امام در راستای استکبارستیزی ملت ایران برشمرد و بر برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی در مورد زمان و مکان برگزاری راهپیمایی یوم الله 13 آبان برای حضور اقشار مختلف مردم در کنار دانش‌‌آموزان و دانشجویان تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود این مراسم به صورت مردمی برگزار شود.

انتهای پیام