• یکشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-3291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

زارع صفت خبر داد:

تدوین بخشی از طرح جامع گردشگری استان توسط جهاددانشگاهی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بخشی از کار تهیه طرح جامع گردشگری استان را پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی انجام می‌دهد و تعدادی از دانشگاه‌ها نیز برای تهیه آن اعلام آمادگی کردند.

حسین زارع صفت در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: به منظور تدوین طرح جامع گردشگری یک پیش‌سند تهیه کردیم، مطالعات تکمیلی این طرح انجام می‌شود و در اختیار کارگروه طرح جامع گردشگری قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من در حال حاضر در خراسان رضوی به نقشه راه گردشگری نیازمندیم، نه چند جلد طرح که در صفحاتش گم شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی عنوان کرد: چارچوب و چشم‌انداز طرح جامع گردشگری باید به ابعاد توسعه گردشگری در مشهد بپردازد. قله و چشم انداز این طرح باید باتوجه به وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در مشهد باشد.

وی یادآور شد: هر طرحی که تدوین می‌شود باید با توجه به اسناد بالادستی در سطح ملی تهیه شود. هم‌اکنون نیز پیش‌طرح‌هایی در سطح استانی وجود دارد که برخی تایید نشده است یا اینکه تایید شده و نیازمند نهایی شدن مجدد است.

زارع‌صفت بیان کرد: اگر طرح به صورت تک‌محوری و تک‌بعدی تدوین شود، دچار چالش خواهیم شد و نخواهیم توانست نیازمندی‌ها و علاقه‌مندی‌های متعدد حوزه گردشگری را پاسخگو باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: