• جمعه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-11114-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان:

بخش شهری منطقه تبادکان، خانه‌های زنبورعسل هستند

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان گفت: بخش شهری منطقه تبادکان شامل مناطق گلشهر، خواجه‌ربیع، کوی امیر، بلوار توس، شهرک مهرگان همه از خانه‌های زنبورعسل است. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی ابری اول در نشست مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان با وزیر آموزش و پرورش که در محل اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه 80 هزار دانش‌آموز در یک سوم مدارس شهری منطقه تبادکان که صد درصد آن‌ها دوشیفته هستند، تحصیل می‌کنند و این موضوع یک اخطار است، عنوان کرد: بخش شهری منطقه تبادکان شامل مناطق گلشهر، خواجه‌ربیع، کوی امیر، بلوار توس، شهرک مهرگان همه از خانه‌های زنبورعسل است.

وی با اشاره به وجود 120 هزار دانش‌آموز، 6500 نفر پرسنل شاغل، 3500 نفر کارکنان بازنشسته و 322 فضای آموزشی در این منطقه، گفت: 40هزار دانش‌آموز در دو سوم مدارس روستایی با پراکندگی وحشتناک مشغول به تحصیل هستند.
 
ابری اول یادآور شد: ثلث دانش‌آموزان اتباع استان یعنی بیش از 20 هزار نفر و به ویژه افغانیان در منطقه تبادکان تحصیل می‌کنند.
 
مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان گفت: این منطقه به شدت مهاجرپذیر است زیرا مسکن مهر دست به انبوه‌سازی زده و 5500 واحد مسکونی فقط در چهار مجموعه و بدون ساخت فضای آموزشی احداث کرده است.
 
ابری اول با بیان اینکه بیکاران روستا و کم درآمدان مرکز شهر برای مسکن ارزان به این منطقه مهاجرت می‌کنند، ادامه داد: رشد دانش‌آموزی در سه سال اخیر در منطقه تبادکان بین 5 تا 7.5 درصد بوده و هرسال 5000 تا 7000 نفر به دانش‌آموزان این منطقه افزوده می‌شود.
  
وی خاطرنشان کرد: 80 هزار دانش‌آموز ابتدایی، 25 هزار دانش‌آموز متوسطه اول و 15 هزار دانش‌آموز متوسطه دوم با نرخ گذر 95 درصدی از ابتدایی به متوسطه اول و نرخ گذر 63 درصدی به متوسطه دوم در این منطقه مشغول به تحصیل هستند.

ابری اول با اشاره به اینکه منطقه تبادکان 211 مدرسه دو نوبته دارد، اظهار کرد: در صورت عدم مدیریت احتمال سه شیفته شدن مدارس این منطقه در سال آینده وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان با اشاره اینکه این منطقه نیاز به احداث 44 مدرسه دارد، گفت: 36 مدرسه نیاز به تخریب، بازسازی و 15 مدرسه هم نیاز به توسعه دارد، در مجموع 95 مدرسه نیازمند احداث، توسعه و بازسازی هستند.
 
وی ادامه داد: سخن از تبادکان یعنی سخن از تمام حاشیه شهر مشهد زیرا 90 درصد حاشیه شهر مشهد در منطقه تبادکان قرار دارد و این منطقه بزرگ‌ترین منطقه آموزش و پرورشی و حاشیه شهری کشور است.
 
پیشتازی دانش‌آموزان منطقه تبادکان در رشته‌های علمی و کاربردی
 
مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان افزود: این نرخ گذرها به معنای ترک تحصیل دانش‌آموزان متوسطه دوم و مهاجرت از حاشیه شهر به مرکز شهر برای هنرستان و دبیرستان است.
 
ابری اول با بیان اینکه عمده دانش‌آموزان متوسطه منطقه تبادکان به رشته‌های عملی و هنرستانی گرایش دارند و این موضوع یک موهبت است، عنوان کرد: همیشه رتبه اول کشوری در رشته‌های علمی- کاربردی متعلق به تبادکان و به تبع آن خراسان رضوی بوده و تبادکان به تنهایی از استان تهران در رشته‌های علمی- کاربردی جلوتر و پیش‌تر بوده است.

هر 17 روز یک مدرسه در منطقه تبادکان افتتاح شده است
 
وی با بیان اینکه در سه سال اخیر در منطقه تبادکان هر 17 روز یک مدرسه افتتاح شده است، گفت: اخیرا شصت و پنجمین پروژه را افتتاح کرده‌ایم و این موضوع نشان‌دهنده توجه استان به منطقه تبادکان است.
 
مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان با اشاره به اینکه خیران 50 هزار مترمربع زمین به ارزش 30 میلیارد تومان به این منطقه اهدا کرده‌اند، اظهار کرد: 132 مدرسه در منطقه تبادکان توسط خیران ساخته شده که 33 مدرسه به صورت مشارکتی و با مشارکت خیران و دولت احداث شده است، این پروژه‌ها در مجموع 40 میلیارد ارزش اعتباری داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: