• چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-16314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

افتتاح کلینیک مدیریت خشم در آموزش و پرورش خراسان رضوی

کلینیک تخصصی مدیریت خشم آموزش و پرورش خراسان رضوی در مجتمع مشاوره و خدمات روان‌شناختی ناحیه پنج مشهد افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد یعقوبی، مدیر مجتمع مشاوره و خدمات روان‌شناختی ناحیه پنج مشهد امروز، 20 بهمن ماه در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی مدیریت خشم که در این محل برگزار شد، اظهار کرد: برای فعالیت در حوزه مدیریت خشم، ناحیه پنج و حاشیه شهر مشهد را به چند قسمت به شکل‌های مختلف تقسیم‌بندی کردیم به طور مثال تعدادی از مشاورانی که توانایی بالایی دارند انتخاب خواهند شد و دوره‌های تخصصی برای آنان برگزار می‌کنیم.

یعقوبی تصریح کرد: برای دانش‌آموزان به شکل‌های مختلف در توانمندسازی پیشگیرانه و مداخله برای درمان یا کاهش آسیب در حوزه کنترل خشم برنامه‌هایی برگزار خواهد شد، گزینش دانش‌آموزان به صورت غربالگری خواهد بود.

مدیر مجتمع مشاوره و خدمات روان‌شناختی ناحیه پنج مشهد عنوان کرد: برای کارکنان مدرسه که شامل  عوامل اجرایی و عوامل آموزشی هستند هر کدام به طور جداگانه برنامه‌هایی اجرا خواهیم کرد برای اولیای دانش‌آموزان نیز اقدامات زیادی تاکنون انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارشات و بررسی‌ها 2530 دانش‌آموز در ناحیه پنج مشهد نیاز به کار در زمینه مدیریت و کنترل خشم دارند تاکنون برای 543 نفر کارگاه یا مشاوره فردی برگزار شده است.
 
یعقوبی اضافه کرد: اگر حمایت‌ها از جانب اداره‌کل آموزش و پرورش استان صورت بگیرد می‌توانیم برای تمام دانش آموزان ناحیه که به مداخلات در زمینه خشم نیاز دارند همچنین برای دانش‌آموزان ناحیه یک، دو و بخشی از ناحیه تبادکان که در ناحیه پنج یا در نزدیکی آن قرار گرفته است کارگاه‌های مختلفی را برگزار کنیم و این دانش‌آموزان را هم تحت پوشش قرار دهیم.

محمدجواد اورعی غلامی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج مشهد در ادامه این مراسم، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که آموزش و پرورش باید آن را پیگیری کند مدیریت دانش‌آموزان بر خود است، اینکه افراد چگونه خود را مدیریت کنند از مباحث اساسی کنونی است.

وی با اشاره به اینکه جامعه از موضوع خشم آسیب‌های زیادی می‌بیند، عنوان کرد: بخش زیادی از دعواهای خیابانی بر سر موضوعات ساده نظیر پارک ماشین، بوق‌زدن و .. است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: