• شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-8091-5
  • خبرنگار : 15243
  • منبع خبر : ----

جزئیات بیشتر درباره راه‌اندازی خط ریلی مشهد- کربلا

مدیر کل راه‌آهن خراسان گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی‌هایی را به صورت دوطرفه با کشور عراق به منظور راه‌اندازی قطار ترکیبی مشهد- کربلا تدوین کرده است. 

محمدهادی ضیایی‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص خط ریلی مشهد- کربلا اظهار کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای عملیاتی شدن این طرح به کشور عراق اعلام آمادگی کرده است. 

وی با اشاره به اینکه در راه‌اندازی قطار ترکیبی مشهد- کربلا نیاز به همکاری و مشارکت متولیان امور راه‌آهن داریم، بیان کرد: البته اقداماتی در راستای مشارکت متولیان این طرح شکل گرفته است، در شرایط فعلی اگر شرکتی در راستای راه‌اندازی این امر اعلام مشارکت و همکاری داشته باشد طبق برنامه‌ریزی‌ها حال و آینده اقدام به راه‌اندازی قطار ترکیبی مشهد- کربلا خواهیم کرد. 

مدیر کل راه‌آهن خراسان گفت: این مسیر ریلی شامل مسیر مشهد- شلمچه در ایران و مسیر ریلی از مرز دو کشور تا بصره  و بصره تا کربلا می‌شود.

ضیایی‌مهر با بیان اینکه راه‌اندازی قطار ترکیبی مشهد- کربلا هنوز نیازمند سرمایه‌گذاری مالی نیست، عنوان کرد: اگر شرکتی برای راه‌اندازی این قطار اعلام آمادگی کند می‌توانیم از ناوگان موجود شرکت‌های مسافربری بخش خصوصی استفاده کنیم. البته امر سرمایه‌گذاری مالی در آینده این طرح و توسعه و پیشرفت آن موثر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: