• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-9091-5
  • خبرنگار : 15243
  • منبع خبر : ----

با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه برگزار می‌شود؛

همایش طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد 2017

قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود مشهد از برگزاری همایش طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه در هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهزاد علیزاده امروز 26 بهمن ماه در نشست خبری همایش "طبیعت‌گردی و توسعه پایداردر چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام" که در هتل هما برگزار شد درباره سیاست‌های مرتبط با صنعت گردشگری در وزارت علوم تحقیقات و فناوری اظهار کرد: همکاران ما در موسسه آموزش عالی بینالود مشهد در حال پیگیری جدی این سیاست‌ها و مشارکت‌ ملی و بین‌المللی با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخل و خارج کشور در زمینه گردشگری هستند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری در سطح ملی و بین‌المللی در زمینه گردشگری تعامل و همکاری مطلوبی را با دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد و یک دانشگاه در اتریش آغاز کردیم و اخیرا نیز همکاری های بیشتری را انجام دادیم.

قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود مشهد گفت: همایش طبیعت‌گردی و توسعه پایداردر چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با همکاری دانشگاه سوربون فرانسه برگزار می‌شود. در مجموع تلاش کردیم ارائه نقطه نظرها و توسعه فرهنگ ایران را با تعاملات بین‌المللی داشته باشیم و این فرهنگ را به کشورهای جهان منتقل کنیم.

علیزاده مشهد را شهری با موقعیت ویژه معرفی کرد و گفت: جهت ارتباط با شهرهای مجاور و فارسی زبان، فعالیت‌های خوبی آغاز شده و در همین زمینه گروه گردشگری موسسه آموزش عالی بینالود که قوی‌ترین گروه این دانشگاه به شمار می‌رود اقدامات مطلوبی انجام داده است.

وی درباره رویداد مشهد 2017 بیان کرد: عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام موجب شده مشهد به عنوان یک قطب بین‌المللی مطرح شود و باتوجه به اینکه ایران در زمینه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی متعهد شده است ما نیز دانشگاه بینالود را به عنوان دانشگاه سبز معرفی کنیم که البته چنین اقداماتی همت استانداری، شهرداری و سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی را می‌طلبد.

قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود مشهد با تاکید بر اینکه دانشگاه بینالود اشتیاق زیادی به پیشرفت صنعت گردشگری دارد، ادامه داد: دانشگاه بینالود در همین زمینه یک گروه پژوهشی بسیار قدرتمند تحت عنوان گروه پژوهشی زیست خاوران را تشکیل داده که دانشمندان این گروه پژوهشی و انجمن علمی طبیعت‌گردی نوپا به طور مستمر فعالیت می‌کنند.

علیزاده گفت: یکی از اهداف ما در دانشگاه بینالود ترویج فعالیت‌های علمی است که در این رابطه با بخش خصوص همکاری‌های مطلوب و قابل توجهی داشتیم و امیدواریم برای ترویج این هدف از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی به نحو احسن استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: