• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-9191-5
  • خبرنگار : 15243
  • منبع خبر : ----

مدیر دبیرخانه ستاد مشهد 2017:

باید آمادگی میزبانی از مهمانان مشهد 2017 را ارتقاء دهیم

مدیر دبیرخانه ستاد مشهد 2017 گفت: باید آمادگی خود نسبت به میزبانی از مهمانان رویداد مشهد 2017 را ارتقاء دهیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان، رحمان میرزائیان امروز 26 بهمن ماه در نشست خبری همایش "طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام" که در هتل هما برگزار شد، اظهار کرد: سال میلادی جدید فرصتی را در اختیار مردم مشهد قرار داده که زیبایی‌ها، معنویت و مهمان‌نوازی مردم مشهد را نه تنها به کشورهای اسلامی بلکه تمام جهان معرفی کنند.

وی مشهد 2017 را فرصتی مغتنم و بی‌نظیر برشمرد و عنوان کرد: به شهری که به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته شده است، با 2 دیدگاه می‌توان نگریست، در دیدگاه اول شهر منتخب برای کشورهای اسلامی مرکزیت پیدا می‌کند و به عنوان یک الگو تلقی می‌شود و دیدگاه بعد به ایجاد فضای مناسب و مطلوب جهت آشنایی مسافران و زائران با فرهنگ اسلامی موجود در شهر اشاره دارد که البته باید از این فرصت ناب استفاده جامع و کاملی شود.

مدیر دبیرخانه ستاد مشهد 2017، شهرداری را مسئول ستاد شهری مشهد 2017 دانست و افزود: شهرداری در این زمینه برنامه‌های مختلفی را برنامه‌ریزی کرد که بخشی از آن در حال اجرا است. شهرداری از هر طرح یا پروژه‌ای که به بهبود و ارتقاء مشهد 2017 کمک کند حمایت می‌کند، همچنین از برپایی همایش‌هایی که قرار است در این زمینه برگزار شود حمایت خود را اعلام می‌کنیم.

فرید جواهر زاده، دبیر علمی همایش طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در ادامه این نشست گفت: حدود 2 سال با همراهی دانشگاه‌ها و اساتید حوزه طبیعت‌گردی اقدام به تاسیس انجمن علمی در زمینه گردشگری کردیم. طبق اساسنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 75 درصد از اعضای این انجمن باید دارای مدارج علمی دانشیار و استادیار تمام باشند و خوشبختانه با تلاش‌های بسیار توانستیم این انجمن را شکل دهیم.

وی به زمان تاسیس این انجمن اشاره کرد و گفت: مجوز تاسیس انجمن علمی را مرداد ماه سال جاری تحت عنوان "انجمن طبیعت گردی ایران" دریافت کردیم، سپس از طریق وزارت علوم فراخوان انجمن اعلام شد و خوشبختانه در دی‌ماه امسال اولین مجمع عمومی این انجمن علمی برگزار شد.

دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران هدف از تاسیس این انجمن را تبیین دانش طبیعت‌گردی دانست و اضافه کرد: امیدواریم با مشارکت و کمک موسسات آموزش عالی، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و دیگر نهادهای مرتبط هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: