• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-9291-5
  • خبرنگار : 15243
  • منبع خبر : ----

سرپرست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی:

گفتمان گردشگری آسان به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

سرپرست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی گفت: گفتمان گردشگری آسان مقوله‌ای است که باید باتوجه به ظرفیت‌های طبیعی مشهد مورد توجه و مطالبه اصحاب رسانه قرار گیرد و سپس به یک مطالبه عمومی تبدیل شود و همه ابعاد یک سفر آسان و ارزان را محقق کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی حسینی کفشدار امروز 26 بهمن ماه در نشست خبری همایش "طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام" که در هتل هما برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری آسان در فرهنگ بومی به معنای نفع‌رسانی به عموم مردم است. همچنین آیات و روایاتی زیادی در زمینه توصیه به سیاحت و سفر وجود دارد.
 
وی در خصوص گردشگری آسان عنوان کرد: گردشگری آسان به معنای روان‌سازی و آسان‌سازی سفر است که با نگاه و دیدگاهی عمیق از مفهوم آن می‌توان به عدالت اجتماعی و در دسترس قرارگرفتن سفر برای همگان پی برد.

سرپرست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی افزود: مسئولیت دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شده و این دبیرخانه مکلف به میزبانی، حمایت و مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی در حوزه مشهد 2017 است.

حسینی کفشدار بیان کرد: مشهد به برکت وجود منور بارگاه امام رضا(ع) عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر نسبت به سال‌های گذشته بیشتر و جدی‌تر مورد توجه قرار گرفته است و این رویداد فرهنگی می‌تواند مولفه‌هایی را برای صنعت گردشگری طراحی و تدوین کند.

وی گفت: گفتمان گردشگری آسان مقوله‌ای است که باید باتوجه به ظرفیت‌های طبیعی مشهد مورد توجه و مطالبه اصحاب رسانه قرار گیرد و سپس به یک مطالبه عمومی تبدیل و همه ابعاد یک سفر آسان و ارزان را محقق کند.

سرپرست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی به همکاری و مشارکت‌ استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری مشهد در زمینه برگزاری سلسله گفتمان‌های توسعه پایدار‌ در چشم‌انداز مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: از این که این همایش با همکاری مراکز علمی در کنار دستگاه‌های اجرایی و به میزبانی موسسه آموزش عالی دانشگاه بینالود برگزار می‌شود، بسیار خرسندم.

وی از اصحاب رسانه درخواست کرد که از فضای هم‌افزایی و انسجام در صنعت گردشگری، به نحوه احسن استفاده کنند تا به اهدافی که تبیین شده است دست یابیم.

 
سرپرست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی گفت: همایش "طبیعت‌گردی و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام 28 بهمن‌ماه در هتل هما برگزار خواهد شد و در حاشیه این همایش، نمایشگاه فعالان صنعت گردشگری از ساعت 9 صبح میزبان عموم مردم خواهد بود که برندهای بسیار مطلوبی در این نمایشگاه حضور یافتند و توانمندی‌ها، محصولات و تخفیفات خود را به مردم عرضه می‌کنند.


حسینی کفشدار ادامه داد: در همین راستا نشست‌های علمی- تخصصی و علمی- صنفی برپا خواهد شد که نشست‌های علمی- تخصصی به میزبانی موسسه آموزش عالی دانشگاه بینالود از ساعت 9 الی 12 ظهر برگزار می‌شود. همچنین نشست‌های علمی- صنفی به همت فعالان عرصه گردشگری کشور برپا می‌شود و کارگاه علمی- تخصصی‌‌ای نیز با حضور اساتید دانشگاه سوربن فرانسه خواهیم داشت.

وی اعلام کرد: میزبان اصلی این همایش اتحادیه هتل‌داران و هتل‌آپارتمان‌داران خراسان رضوی و انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری استان هستند و در همایش پایانی برنامه‌هایی همچون سخنرانی، قرائت بیانیه پایانی و تقدیر و تشکر از پیشکسوتان عرصه گردشگری را خواهیم داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: