• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-22214-5
  • خبرنگار : 15184
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:

آسیب‌های اجتماعی به سمت زنان و جوانان در حرکت است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: آسیب‌های اجتماعی به سمت زنان و جوانان در حال حرکت است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی، امروز 26 بهمن ماه در هفتمین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و سازماندهی آسیب‌های اجتماعی در خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، با اعلام اینکه در حال حاضر آسیب‌های اجتماعی گسترش یافته است، اظهار کرد: سن ارتقا به این آسیب‌ها نیز کاهش پیدا کرده و آسیب‌های اجتماعی به سمت زنان و جوانان در حال حرکت است.

وی با اعلام اینکه این موضوع تنها مختص کشور ما نیست، اضافه کرد: با توجه به این موضوع جلسات کاری در خصوص بررسی‌های اجتماعی با حضور مقام معظم رهبری، سران سه قوه، وزرا و مدیران دستگاه‌ها تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این سند، کنترل و آسیب‌های اجتماعی یکی از پنج اولویت وزارت کشور و دولت است، گفت: در حال حاضر موضوع کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی یکی از گفتمان‌ها و اولویت‌های کشور است که این اقدام می تواند یک قدم بزرگ در راستای کنترل و آسیب‌ها باشد.

کوروش صبوریان، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه به برنامه‌های این سازمان برای اجرای سند تقسیم کار کنترل و کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: برگزاری دوره توانمندسازی جوانان به منظور پیشگیری از اعتیاد و از طریق تشکل‌های غیردولتی، برگزاری دوره‌‌های توانمندسازی در مناطق حاشیه‌نشین به منظور پیشگیری از اعتیاد از جمله برنامه‌های ما بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه کاهش طلاق نیز کارگاه‌های مشاوره‌‍‌ای رایگان برای جوانان و زوجین در آستانه ازدواج برگزار کرده‌ایم.

دستگاه‌های درگیر در آسیب‌های اجتماعی مشخص شوند

علیرضا کاظمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست، خواستار مشخص کردن دستگاه‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی شد.

وی عنوان کرد: 13 طرح در قالب 29 برنامه مختلف در راستای پیگیری امور مربوط به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توسط آموزش و پرورش استان برنامه‌ریزی شده است بر پایه همین اقدامات 174 هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان و 36 هزار نفر از معلمان آموزش‌های لازم را در این موضوع دیده‌‌اند.

وی با اعلام اینکه در تقسیم کار ملی سند کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی شرح وظایف جدید به آموزش و پرورش ارائه شده است، گفت: توجه به ارائه آموزش‌های سالم در راستای کاهش چهار معضل طلاق، اعتیاد، مفاسد اقتصادی و پیگیری اجرای طرح نماد از مهم‌ترین وظایف تعریف شده در این سند برای آموزش و پروش است.

کاظمی با تاکید بر لزوم مشخص شدن دستگاه‌های هادی و حامی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، افزود: قطعا با اجرای برنامه‌های صورت گرفته نقاط ضعف و قوت برنامه‌ها مشخص می‌شود و در نهایت نسبت به برطرف کردن کاستی‌ها و بهبود برنامه‌های مثبت اقدام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: 290 هزار دانش‌آموز استان تحت آموزش‌های متفاوت پیشگیری قرار گرفتند امیدواریم بتوانیم با این اقدامات موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: