• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9511-9491-5
  • خبرنگار : 15243
  • منبع خبر : ----

مدیر روابط عمومی انجمن پارسه اعلام کرد:

طراحی بسته توریستی که رابطه سودجویان با گردشگران را قطع می‌کند

مدیر روابط عمومی انجمن پارسه از طراحی بسته سه‌گانه فرهنگی و توریستی که ارتباط مستقیم و بدون واسطه با گردشگر را فراهم میکند خبر داد و گفت: سودجویان و دلالان سبب دلخوری و بدبینی گردشگران نسبت به صنعت گردشگری مشهد می‌شوند و خوشبختانه با طراحی این بسته سه‌گانه توانایی قطع رابطه دلالان و سودجویان با گردشگر را به دست می‌آوریم.

علی صمدی جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، به دو کتاب نفیس جامع گردشگری و  VIP در حوزه گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: تولید محتویات کتاب‌ها شکل گرفته و فرآیند ویرایش ادبی و عملی آن در حال ارزیابی و بررسی است که امیدواریم در اردیبهشت‌ماه 96 پیاده‌سازی و رونمایی شود.

مدیر روابط عمومی انجمن پارسه در خصوص جزئیات کتاب جامع گردشگری گفت: کتاب جامع گردشگری دارای 7 جلد و به 7 زبان از جمله فارسی، انگلیسی، عربی، روسی، فرانسه، چین و اردو است که برای هر کدام 10 هزار نسخه و در مجموع 70 هزار نسخه پیش‌بینی شده است. همچنین قطع جیبی برای این کتاب درنظر گرفتیم. در حوزه ترجمه‌های این کتاب سعی کردیم کتاب جامع گردشگری را ترجمه آکادمیک نکنیم بلکه به زبان محاوره‌ای مربوط به آن کشور ترجمه کردیم تا تضادی بین معنا و واژه پیش نیاید.

وی به جزئیات کتاب VIP اشاره و خاطرنشان کرد: این کتاب به طور کلی با یک دیدگاه خاص به مشهد می‌نگرد و به 3 زبان فارسی، انگلیسی و عربی است که در 10هزار نسخه به چاپ می‌رسد.

صمدی جوان اضافه کرد: نرم‌افزاری برای گوشی‌های اندروید به 7 زبان طراحی شده است که چکیده بهترین عناوین و محتویات هر دو کتاب  VIP و کتاب جامع گردشگری در آن تعبیه شده تا پس از رونمایی در کافه بازار مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: انجمن پارسه با تحلیل و بررسی حوزه‌های گردشگری زیارت، توریست‌های مذهبی را شناسایی و با ارسال دعوت‌نامه از آنان تلاش می‌کند تا به مشهد سفر کنند و از ظرفیت‌های موجود در سال 2017 در مشهد بهره‌مند شوند.

مدیر روابط عمومی انجمن پارسه گردشگری سلامت را یکی از حوزه‌های مهم گردشگری دانست و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال رایزنی با بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز خدمات درمانی هستیم تا بتوانیم خدمات درمانی را به توریست‌های خارجی  معرفی کنیم.

وی با اشاره به گردشگری تاریخی و ادبی ادامه داد: آرامگاه فردوسی، نادرشاه و آرامگاه‌های موجود در مشهد می‌توانند در توسعه و پیشرفت این گردشگری فرهنگی موثر واقع شوند و همچنین معرف پیشینه تاریخ خراسان رضوی باشند.

صمدی جوان به بخشی نوبنیان در گردشگری تحت عنوان "گردشگری ورزشی" اشاره و بیان کرد: گردشگری ورزشی دارای زمینه‌های متعددی است که برای ما امکان حضور در مسابقات تیم‌های ملی و باشگاهی را فراهم می‌کند و تیم‌هایی طبیعت‌گردی که در حومه شهر مشهد در حال فعالیت هستند بخشی از گردشگری ورزشی محسوب می‌شوند، لذا از پتانسیل‌های این نوع از گردشگری می‌توان درآمدزایی کرد.

وی با بیان این مطلب که مسئولان نسبت به حوزه‌های مختلف گردشگری توجهی ندارند و صرفا گردشگری زیارت را مورد توجه قرار دادند، گفت: مسئولان به انواع مختلف گردشگری نظیر گردشگری سلامت، تاریخی، ادبی، ورزشی و... ورود نمی‌کنند، به عنوان مثال در میراث خوراکی خود غذایی تحت عنوان شله مشهدی داریم که مورد توجه و رضایت بسیاری از مردم کشور قرار گرفته است و می‌تواند در پیشرفت گردشگری غذا در مشهد موثر واقع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: