• پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-22714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بیمارستان تخصصی کودکان اکبر نیمه اول اسفندماه جاری افتتاح می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افتتاح بیمارستان تخصصی کودکان اکبر در نیمه اول اسفند ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، دکتر شاپور بدیعی اول، زمان افتتاح بیمارستان اکبر را نیمه اول اسفند ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: امیدواریم افتتاح بیمارستان اکبر با توجه به روند سرعتی تجهیز آن در اوایل اسفند ماه سال جاری صورت بگیرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از به پایان رسیدن مراحل ساخت بیمارستان اکبر، عنوان کرد: آغاز به کار ساخت بیمارستان اکبر به همت خیرین بنیاد سرور صورت گرفت و اکنون بسیار خرسندیم که اعلام کنیم در روزهای پایانی کار ساختمانی این بیمارستان قرار داریم.

تجهیز و تامین نیروی انسانی بیمارستان اکبر را در دست اقدام است

بدیعی اضافه کرد: در مسیر بهره‌برداری از بیمارستان اکبر، دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو بخش تجهیزات و نیروی انسانی از دو سال قبل وارد عمل شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در بخش نیروی انسانی سال گذشته دانشگاه اقدام به برگزاری آزمونی کرد که بر اساس آن مجوزی محدود جهت استخدام نیرو در برخی رشته‌های بهداشتی و درمانی در بیمارستان اکبر در اختیار مسئولان قرار گرفت.

بدیعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز تجهیز چهارگانه(لنژری، CSR، آشپزخانه و کابینت‌بندی آزمایشگاه، دستگاه اکسیژن‌ساز) بیمارستان اکبر بر اساس اعتبار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: در این خصوص کابینت‌بندی آزمایشگاه‌ها 80 درصد پیشرفت داشته است و تجهیزات لنژری خریداری و همراه با دو دستگاه اتوکلاو بخار 600 در قسمت CSR در حال نصب است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان اکبر، مرکزی تخصصی و نیازمند تجهیزات سرمایه‌ای است، به همین دلیل در تلاش جهت خریداری تجهیزات سرمایه‌ای مدرن هستیم و در این راستا تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در کنار تجهیزات سرمایه‌ای، نیازمند تجهیزات پزشکی کوچکتر نیز هستیم که با توجه به وجود بخش‌های بسیاری از جمله PICU باید این تجهیزات هر چه سریع‌تر خریداری و مورد استفاده قرار گیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: مشهد تا قبل از ایجاد بخش PICU بیمارستان اکبر، تنها در دو بیمارستان دکتر شیخ و قائم(عج) این امکانات را در اختیار داشت که با ایجاد این بخش به تعداد تخت‌های PICU(مراقبت‌های ویژه کودکان) و ICU شهر افزوده خواهد شد.

بدیعی اظهار کرد: تهیه تجهیزات امور اداری و پشتیبانی نیز در کنار تجهیز پزشکی بیمارستان در حال انجام است و تمام تلاش خود را به کار خواهیم برد تا ظرف 10 روز آینده بیمارستان 160 تخت‌خوابی اطفال تحت عنوان بیمارستان اکبر افتتاح شده و مردم بتوانند از امکانات درمانی این بیمارستان بهره‌مند شوند.

دکتر خوارزمی، عضو هیات مدیره بنیاد سرور در پاسخ به این سوال که آغاز به کار ساخت بیمارستان اکبر از چه هنگام آغاز شد، اظهار کرد: بیمارستان اکبر از اردیبهشت ماه سال 89 آغاز به فعالیت ساخت و ساز کرد البته مجوز وزارت بهداشت برای ساخت این بیمارستان به سال 86 باز می‌گردد که در این میان سه سال زمان گذشت تا تهیه نقشه‌های ساخت بیمارستان تکمیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این ساختمان در 22 هزار متر زیربنا، 6 طبقه و با سازه بتونی ساخته شده است که نکته قابل توجه در ساخت این بیمارستان جداسازی قسمت‌هایی مانند تاسیسات، آشپزخانه، منابع آب، قسمت اضطراری برق و انبارها از فضای درمانی است تا بتوان وسعت فضای درمانی را بیش از پیش کرد.

عضو هیات مدیره بنیاد سرور به طراحی خاص بیمارستان تخصصی اطفال اکبر اشاره و عنوان کرد: در طراحی این بیمارستان تلاش شده است تا ورودی و خروجی هر قسمت مجزا و مختص همان بخش باشد تا علاوه بر دسترسی هر چه سریع‌تر مراجعین به بخش موردنظر خود از ازدحام جمعیت و ایجاد فضای تداخلی و بی نظمی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: این طراحی موجب می‌شود که اگر فردی به اورژانس مراجعه داشته باشد تنها در اورژانس و قسمت‌های مختلف آن قرار بگیرد و هرگز دسترسی به دیگر قسمت‌های بیمارستان از داخل اورژانس نداشته باشد.

خوارزمی اظهار کرد: در این بیمارستان هشت اتاق عمل، بخش‌های اورژانس، شیمی‌درمانی، دیالیز صفاقی، کلینیک‌های عمومی داروخانه، ICU،NICU، PICU، دو بخش بستری، کتابخانه، اتاق اساتید و ... در نظر گرفته شده است.

کار ساختمانی بیمارستان اکبر به اتمام رسیده است

عضو هیات مدیره بنیاد سرور گفت: تمام مراحل ساخت بیمارستان انجام شده است و از نظر ساختمانی تا 10 روز آینده بیمارستان اکبر به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار خواهد شد، در حال حاضر کار تجهیز بیمارستان توسط دانشگاه چند روزی است آغاز و هواسازها در بیمارستان بارگیری شده‌اند.

وی اضافه کرد: بیمارستان اکبر در فضای 10 هکتاری پیش‌بینی شده که این وسعت به ما اجازه ساخت پارکینگ مناسب جهت استفاده ارباب رجوع و کارکنان را می‌دهد، در حال حاضر محوطه‌سازی بیمارستان انجام و تمام کارهای تاسیسات بیمارستان به نحو احسن به پایان رسیده است.

خوارزمی عنوان کرد: جهت ساخت بیمارستان اکبر حدود 30 میلیارد تومان از سوی بنیاد سرور و 13 میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هزینه کرده است که در مجموع این بیمارستان با تجهیز شدن به وسیله دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری است.

عضو هیات مدیره بنیاد سرور با اشاره به به سیستم‌های ایمنی بیمارستان، اظهار کرد: این بیمارستان دارای راه‌های فرار و سیستم آتش‌نشانی بسیار خوبی است که در صورت بروز خطر امکان انتقال کودکان بیمار در فضای بالای بیمارستان جهت انجام اقدامات لازم وجود دارد.

بیمارستان اکبر با افق 50 ساله ساخته شده است

وی اظهار کرد: تلاش شد تا بیمارستان اکبر با بهترین مصالح داخلی ساخته شود به نحوی که جهت ساخت این مرکز درمانی از لیکا به جای آجر استفاده شده است.

عضو هیات مدیره بنیاد سرور گفت: از نکات مهم در ساخت بیمارستان اکبر استفاده از تجربه ساخت بیمارستان‌های قدیمی شهر مشهد و برآورد کردن توسعه 50 ساله بیمارستان بوده که از اکنون، زمینی در مجاورت بیمارستان جهت توسعه آن برای 50 سال آینده دیده شده است.

خوارزمی خاطرنشان کرد: بخش شیمی‌درمانی در این بیمارستان یکی از بهترین و مدرن‌ترین بخش‌ها در نوع خود در مجموع کشور است و برای قسمت دیالیز نیز وسعت بسیار خوبی دیده شده که در نوع خود بسیار دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: تاسیساتی که در این بیمارستان کار شده از بهترین نوع از نظر طراحی و امکانات بوده به شکلی که بسیار منسجم، منظم و دقیق و در عین حال بسیار فنی و مهندسی شده می‌تواند الگویی برای ساخت سایر بیمارستان‌ها باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: