• پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-22814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در قالب طرح «یک درخت، یک یاد» صورت می‌گیرد؛

کاشت درخت به نام شهروندان مشهدی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد از کاشت درخت به نام شهروندان در قالب طرح «یک درخت، یک یاد» به صورت رایگان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی در خصوص نقش درختان و فضای سبز در زندگی شهروندان، اظهار کرد: طبیعت، طراوت و سبزی پیرامون انسان، در نگرش او به زندگی تاثیرگذار بوده و شهروند همیشه شاد، نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌ریزی‌ها و تلاش سازمان برای به ظهور رساندن خدمات پیشرفته و رفاهی شهر ایفا می‌کند.

وی افزود: شهرداری مشهد به عنوان نهاد پیشرو در توسعه و نگهداری فضای سبز و درختان شهری که ریه‌ها و تنفس‌گاه‌های شهر هستند، پیشگام بوده و به همین منظور طرح پلاک‌کوبی درختان را به منظور شناسایی و حفاظت آن‌ها به اجرا درآورده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد تصریح کرد: شهروندانی که به کاشت درخت مقابل درب منازل خود علاقه دارند به آنان درخت اهدا می‌شود و در طول زمانی که درخت رشد می‌کند هزینه‌هایی بابت آبیاری درخت از شهروندان دریافت نمی‌شود.

سلامی از اجرای طرح یک درخت، یک یاد در اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: شهروندانی که تمایل دارند می‌توانند به مناسبت تولد، ازدواج یا فوت فردی به صورت رایگان درخت به اسم فرد غرس کنند.

وی تصریح کرد: همچنین افرادی که به کاشت درخت و وقف آن نیز علاقه‌مند هستند می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای سالیانه برای آن درخت در این طرح شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد اضافه کرد: در حال حاضر شهروندان می‌توانند برای ثبت‌نام در طرح یک درخت، یک یاد یا طرح کاشت رایگان درخت جلوی منازل به سایت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد مراجعه کنند.

سلامی اضافه کرد: طرح یک درخت، یک یاد با حضور شهروندان در صورت مساعد بودن شرایط جوی اسفندماه سال جاری در محل سایت درختکاری بولوار امامت، امامت 49 اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: