• پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-22686-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:

تکریم منابع انسانی زمینه‌ساز تحول و سعادت علمی جامعه است

معاون سیاسی،‌اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: تکریم منابع انسانی زمینه‌ساز تحول و سعادت علمی جامعه است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی امروز در همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم مطهر امام رضا (ع) که در تالار ابوریحان بیرونی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزارشد، با اشاره به اینکه هویت بخشی به جوانان از کارکردهای این همایش است، اظهار کرد: خراسان رضوی از دو عنصر هویت بخشی برخوردار است، عنصر اصلی آن حرم مطهر رضوی است که به عنوان هویت دینی ایرانیان مطرح شده است. 

وی با بیان اینکه هویت ملی ما نیز همان حضور فردوسی در فرهنگ خراسانی است، افزود: امروزه باید هویتمان را بر مبنای هویت‌های ملی، دینی، علمی و انقلابی توام با یکدیگر بیان کنیم .

معاون سیاسی،‌ اجتماعی وامنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به افزایش روز افزون آسیب‌های اجتماعی هویت‌های مذکور می تواند نقش موثری را در کاهش آسیب‌ها ایفا کند، هر همایش و هر روند فرهنگی باید بتواند هویت ما را نمایان کرده  و ما را از جامعه تک ساحتی به سوی هویت‌های تمام ساحتی رهنمود کند.

حسینی با بیان اینکه همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم مطهر امام رضا (ع)  در راستای سند راهبردی کشور پیرامون بزرگداشت نخبگان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های پژوهشی برای نخبگان و احیای سنت تکریم انسانی و چهره‌های علمی از دیگر اهداف برگزاری همایش است، همچنین این همایش کارکردهایی مانند الگوسازی و نظام بخشی پژوهشی برای نسل جوان را انجام می‌دهد.

معاون سیاسی،‌ اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید به جامعه پروسه‌ای، پیوسته و متصل بنگریم، عنوان کرد: یکی از راهکارهایی که این اتصال، پیوستگی و استمرار را محقق می‌کند برگزاری چنین همایش‌هایی است که بزرگان را بشناسانیم، به آنها احترام بگذاریم و به جامعه بزرگی آنان را نشان دهیم. 

وی خاطرنشان کرد: از این طریق است که  بین گذشته، حال و  آینده در مسیر توسعه اتصال ایجاد می‌شود، در چنین شرایطی‌ است که جامعه می‌تواند با زمان و نه در زمان حرکت کند، جامعه‌ای که در زمان حرکت کند زندانی زمان می‌شود اما جامعه‌ای که با زمان حرکت کند بلند مدت، متصل و مستمر می‌شود. این جامعه جامعه‌ای است که از گذشته خود به عنوان یک تجربه از آینده خود به عنوان یک امید و از حال خود  با اتکا به تجربه گذشته برای رسیدن به امید آینده سود می‌جوید.

همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم مطهر امام رضا(ع) با گرامیداشت استاد محمدتقی شریعتی، پرفسور محمدتقی فاطمی، دکتر احمدعلی رجایی بخارایی و دکتر مرتضی شیخ برگزار شد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: