• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 961-3191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

قطار گردشگری اروپا روز طبیعت مهمان مشهدی‌ها شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: قطار گردشگری اروپا 13 فروردین در روز طبیعت به مشهد آمد و تا پایان سال احتمالا 5 قطار گردشگری بین المللی به کشورمان سفر می‌کند.

حسین زارع صفت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: گردشگران قطار گردشگری اروپا 13 فروردین مهمان مشهدی‌ها شدند و در نوبت صبح از آرامگاه فردوسی و آرامگاه نادرشاه افشار در مشهد بازدید کردند. برنامه شاه‌نامه‌خوانی در آرامگاه فردوسی برای گردشگران برپا شد. این گردشگران بعدازظهر به حرم رضوی مشرف شدند و از موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند.

وی خاطرنشان کرد: گردشگران این قطار که از سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا هستند از روسیه سفر خود را ‌آغاز کردند و تعداد آنان 74 نفر است که از مرز ترکمنستان وارد سرخس شدند. در مجموع دو هفته در ایران می‌مانند و به شهرهای مختلف ایران سفر می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه مرحله اول سفر آنان از مشهد آغاز شد، گفت: پس از سفر به مشهد به کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران می‌روند، سه شب در تهران اقامت می‌کنند، 25 گردشگر از طریق سفر هوایی به تهران سفر می‌کنند و به این گردشگران می‌پیوندند، همچنین 47 نفر از این گردشگران به کشورهای خود باز می‌گردند و سایر مسافران مسیر سفرشان را در ایران ادامه می‌دهند.

وی افزود: مسیر دوم حرکت گردشگران از تهران آغاز می‌شود و دوباره به مشهد باز می‌گردند، سپس به کرمان، اهواز، شوش، یزد، کاشان ‌و سمنان می‌روند، بعد از این مسافران از تهران از طریق حمل و نقل هوایی به کشور خود باز می‌گردد و قطار خالی از طریق مرز سرخس از کشورمان خارج می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: