• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

بيش از 36 ميليارد ريال پرونده تخلف اقتصادی در نوروز 96 تشكيل شد

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: از ابتدای اسفند ماه 1395 تا 15 فروردين 1396 با اجراي طرح نظارتي نوروزي، بيش از 36 ميليارد و 404 ميليون ریال پرونده تخلف اقتصادی در استان تشكيل شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي، علی باخرد افزود: طي انجام اقدامات نظارتی بالغ بر 62 هزار بازرسي از واحدهاي اقتصادی در استان انجام پذیرفت.

وي اظهار کرد: در طی اين بازرسي‌ها 4120 مورد پرونده تخلف در استان به ارزش 36 میلیارد ریال تشكيل و بالغ بر 900 میلیون ریال به شاکیان برگشت داده شد.

باخرد ادامه داد : در راستاي اجراي طرح نظارتي نوروز بیش از 200 اکیپ بازرسی متشکل از بازرسین سازمان، اتاق اصناف و اتحادیه‌های تحت پوشش و نیز 200 ناظر افتخاری و اعضای انجمن حمايت از مصرف‌كنندگان و هيات رئيسه اتحاديه‌ها در سطح استان حضور فعال داشتند.

وی گفت: در این مدت 3250 گشت مشترک انجام و  2417 مورد شکایت مردمی دریافت و رسیدگی شده است.

باخرد با اشاره به اينكه گرانفروشي، عدم درج قيمت و عدم صدور فاكتور عمده‌ترين تخلفات صنفي كشف شده در اين مدت بوده است، افزود: اين تخلفات بيشتر در زمينه كالايي پوشاك و کیف و کفش، مواد پروتئيني، نان، حمل و نقل، واحدهاي اقامتي و خدماتي، ميوه تنظیم بازار و خدمات عمومی صورت پذيرفته است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي با اشاره به اقدامات نظارتي و كنترلي انجام شده در مشهد مقدس نيز تصريح كرد: با اجراي اين طرح در مركز استان، از پايانه‌های مسافربري، مهمان‌پذيرها، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، پاركينگ‌هاي عمومي، تاكسي‌ها در مسيرهاي درون و برون شهري، ميادين ميوه و تره بار، سردخانه‌ها و شركت‌هاي حمل و نقل كالا بازرسي به عمل آمد.

وی با اشاره به افزايش توان بازرسي نسبت به طرح نظارتي سال قبل با توجه به مشاركت اتاق اصناف و اتحاديه‌هاي صنفي در سطح استان افزود: این امر افزايش  14 درصدي تعداد بازرسي و 70  درصدی ارزش ریالی پرونده‌های تنظیم شده را نسبت به مدت مشابه سال قبل را به دنبال داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: