• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3184-5
  • خبرنگار : 15198
  • منبع خبر : ----

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

تشکیل 664 پرونده قاچاق در استان در سال 95

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی رتبه اول بازرسی در حوزه قاچاق را در کشور به خود اختصاص داده که بر همین اساس سال گذشته 664 پرونده در این حوزه تشکیل شده است.

علی باخرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، با اشاره به اینکه خراسان رضوی به عنوان استانی بدون مرز ورود قاچاق شناخته شده است، اظهار کرد: تمام کالاهایی که به صورت قاچاق وارد خراسان رضوی می‌شود، از سمت غرب کشور به تهران و از تهران به این استان وارد می‌شود. در واقع در خراسان رضوی مرز وارداتی که بتوان از آن قاچاق انجام شود وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد بازرسی‌ها نسبت به سال قبل از آن 44 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در سال گذشته 28 هزار بازرسی به منظور جلوگیری از ورود قاچاق به استان انجام شده است. خراسان رضوی با این تعداد رتبه اول بازرسی در حوزه قاچاق را در کشور به خود اختصاص داده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص تعداد پرونده‌های قاچاق در سال گذشته، تصریح کرد: تعداد 664 پرونده در سال 95 در حوزه قاچاق تشکیل شد که این تعداد نسبت به سال قبل از آن، بین یک تا دو درصد افزایش داشته است.

باخرد میزان افزایش ارزش ریالی پرونده‌ها را در سال گذشته را 231 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق در سال گذشته 97 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال 94 از افزایش 231 درصدی برخوردار بوده است.

وی عنوان کرد: افزایش 44 درصدی بازرسی‌ها و 231 درصدی ارزش ریالی پرونده‌ها در حالی است که تعداد پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق در استان تنها حدود 2 درصد افزایش داشته است. این امر نشان از بازرسی عمده‌تر و کیفی‌تر پرونده‌ها در سال 95 نسبت به سال 94 دارد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: اهم کالاهایی که  در سال گذشته به عنوان کالای قاچاق به این استان وارد شده‌، به ترتیب پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، سیگار، مواد غذایی، پتو و منسوجات بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: