• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

خانه‌های روستاییان زلزله‌زده با کمک مردم و ارایه تسهیلات بازسازی خواهد شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در بازدید میدانی از مناطق آسیب‌دیده این نکته مشهود بود که خانه‌های روستاهای زلزله‌زده عموما خانه‌های روستایی کم‌دوام بودند که در نظر داریم با کمک خود مردم و با تسهیلاتی که در نظر خواهیم گرفت، برای بازسازی مناطق زلزله‌دیده با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی محل کمک‌های ویژه‌ای برسانیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی حامد مظاهریان در بازدید از مناطق زلزله‌زده خراسان رضوی گفت: امیدواریم در دوره زمانی برنامه‌ریزی شده تمام خانه‌های مسکونی با الگوهای بومی و با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و با نظارت معاونت مسکن و ساختمان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی شود.

وی ادامه داد: در بازدید میدانی از مناطق آسیب‌دیده این نکته مشهود بود که خانه‌های روستاهای زلزله‌زده عموما خانه‌های روستایی کم‌دوام بودند که در نظر داریم با کمک خود مردم و با تسهیلاتی که در نظر خواهیم گرفت، برای بازسازی مناطق زلزله‌دیده با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی محل کمک‌های ویژه‌ای برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ارایه کمک‌های فنی از دیگر کمک‌هایی است که با همکاری بنیاد مسکن در نظر داریم به مردم منطقه زلزله‌زده برسانیم تا آن‌ها بتوانند خانه‌های خود را بهسازی و بازسازی کنند.

مظاهریان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۴ درصد روستاهای کشور راه آسفالته دارند اما متاسفانه هنوز حدود ۲۲ کیلومتر مسیر راه روستایی خراسان‌رضوی، راه شوسه است که قرار شد اقداماتی صورت بگیرد تا بتوانند این‌ها نیز در برنامه زمانی کوتاهی از راه استاندارد و آسفالته برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: در حال‌حاضر تمام نیروهای مرتبط با قضیه در صحنه حضور دارند و در ابعاد فنی، علمی، زمین‌شناسی، زلزله و مساله گسل‌ها نهادهای امدادگر و نیروهایی که بعد از حادثه باید حضور داشته باشند، در صحنه حضور دارند. همچنین خود مردم زلزله‌زده نیز با روحیه هستند و امیدواریم در این فضا بتوانیم در نهایت کاری کنیم تا اوضاع روستاهای آسیب‌دیده زودتر بهبود یابد.

وی گفت: در تلاش هستیم تا علاوه بر جبران خرابی‌ها، وضعیت پایدارتری برای این منطقه ایجاد کنیم.

مظاهریان عنوان کرد: کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ۱۷ فروردین ‌ماه کار خود را شروع کرده‌اند و ضمن بازدید از روستاهای مختلف، بر اساس هماهنگی که با بانک‌ها انجام شده، جلسه‌ای با حضور استاندار و بانک‌ها برای برنامه‌ریزی جهت اعطای تسهیلات به آسیب دیدگاه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم در دوره زمانی برنامه‌ریزی شده، تمامی خانه‌های مسکونی با الگوهای بومی و با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و با نظارت معاونت مسکن و ساختمان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: