• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال/

دبیر کارگروه اقتصاد اتاق فکر استان:
ضعف در یکپارچگی دستگاه‌ها یکی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است

دبیر کارگروه اقتصاد اتاق فکر خراسان رضوی گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون یکی از مشکلات اصلی دولت ضعف در یکپارچگی دستگاه بوده است.

علی کیوانلو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان در خصوص اصلی‌ترین راهکارهای دولت برای دستیابی به شعار سال جدید اظهارکرد: با توجه به شرایط فعلی و بحث سختی محیط کسب و کار که در حال حاضر وجود دارد، یکی از زیرساخت‌های لازم جهت عملی شدن این شعار این است که شرایط برای بهبود فضای کسب و کار ایجاد شود و موانعی که چندین سال توسط مرکز پژوهش‌های مجلس تحت عنوان عوامل اصلی در مانع یا مشکل‌ساز بودند، تا حد ممکن برطرف شود تا این شعار بتواند خیلی خوب تحقق پیدا کند.

وی در خصوص وضعیت اشتغال در استان عنوان کرد: این مساله از دو جهت مطرح است؛ یکی حفظ مشاغل موجود است که خود به تنهایی مساله مهمی محسوب می‌شود و با توجه به بحث‌های که در چند سال اخیر صورت گرفته، تحت عنوان رکود شناخته شده است. همچنین تعطیلی خیلی از بنگاه‌های اقتصادی، کم شدن ساعت کاری آن‌ها و یا نیمه‌فعال شدن آن نیز یک بحث مفصلی است. 

کیوانلو تصریح کرد: در قسمت اول دولت تا حد ممکن با توجه به شواهد و اطلاعاتی است که تلاش دارد که تلاش خود را انجام داده و در این راستا می‌شود گفت توانسته جریان را تا حد زیادی کنترل کند ولی نمی توان گفت که این کارها کافی بوده است.

دبیر کارگروه اقتصاد اتاق فکر خراسان رضوی اضافه کرد: در واقع عملکرد دولت در این بخش جنبه کنترلی و حل کردن مشکلات بنگاه‌ها را داشته تا این مجموعه‌ها تعطیل نشود. دولت در این مسیر تلاش خود را داشته و تا حد ممکن سعی کرده از بروز یک‌سری بحران‌ها جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه نکته دیگر ایجاد فرصت‌های جدید شغلی است، خاطرنشان کرد: اما در قسمت دوم با توجه به شرایط سیاسی حاکم شده و بحث تحریم‌هایی که داشته‌ایم و همچنین سرمایه‌گذاری‌هایی که قرار بوده توسط خارجی‌ها انجام شود، اقدامات دولت هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و ما امیدواریم که نمود این بحث‌ها از سال آینده بیشتر شود. 

کیوانلو افزود: این تلاش‌ها کافی نبوده و هدف این بوده که بیشتر به سمت و سوی تولید ملی توجه داشته باشند و توجه آن‌ها به بنگاه‌های داخلی باشد. وقتی محیط کسب و کار موانع زیادی دارد، قطعا این اتفاق کاملا میسر نمی‌شود.

دبیر کارگروه اقتصاد اتاق فکر خراسان رضوی در خصوص مشکلات دولت برای تحقق شعار سال جدید عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون یکی از مشکلات کلیدی ما ضعف در یکپارچگی دستگاه‌هاست. این امر یکی از شاخص‌های بهبود محیط کسب و کار این است.

کیوانلو اظهار کرد: دولت نیاز به منابع خاصی ندارد اما اگر هماهنگی و ارتباط بین دستگاه‌ها به خوبی اجرا شود، می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین مشکلات در حوزه داخلی رفع شده است و قطعا به کارآفرینان، تولیدگران و افرادی که در این زمینه متقاضی خدمات هستند، بهتر می‎‌توان خدمت ارایه کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: