• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 961-4791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تشکیل می‌شود

جلسه هماهنگی و توجیهی تشکیل انجمن‌های حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خراسان رضوی برگزار شد.


به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، جلسه هماهنگی و توجیهی تشکیل انجمن های حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خراسان رضوی باحضور بیش از 50 نفر از اعضای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خراسان رضوی در هتل آبان برگزار شد.

حسین زارع‌صفت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این جلسه با تاکید بر نقش نظارتی و حمایتی از دفاتر و انجمن‌های فعال در حوزه خدمات مسافرتی و جهانگردی اظهار کرد: میراث فرهنگی از بخش خصوصی و تشکل‌های فعال در حوزه گردشگری در کنار نظارت‌هایی که دارد حمایت می‌کند و دولت نیز جنبه‌های حمایتی و ستادی خود را در این راستا انجام می‌دهد.

وی افزود: در استان خراسان رضوی بیش از 300 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فعال است.

 به استناد ماده ۲۵ آیین نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های تأسیسات گردشگری و نیز صدور مجوز برای اشخاص حقوقی به منظور فعالیت در تأسیسات گردشگری و سایر دستورالعمل‌های مورد نیاز در اجرای این آیین نامه با تأیید رئیس سازمان میراث فرهنگی به استان ها ابلاغ شده است.

ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری طبق مصوبه هیات وزیران برعهده سازمان میراث فرهنگی است، ضمن اینکه برابر  بند ب ماده 1133 قانون برنامه ششم توسعه، تاسیسات گردشگری از قانون نظام صنفی مستثنی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: