• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-9586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد:

دیپلماسی علمی محور سند راهبردی دانشگاه فردوسی است

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دیپلماسی علمی همواره در برنامه‌های کلان و سند راهبردی این  دانشگاه فردوسی قرار دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد کافی در بازدید از دبیرخانه سومین جشنواره فرهنگ ملل با اشاره به اینکه امروزه کشورهای مختلف دنیا از طریق دیپلماسی باهم ارتباط دارند و این دیپلماسی در حوزه‌های مختلف تعریف می شود، اظهار کرد: اگر دیپلماسی را پلی بین کشورها بدانیم که روابط بین آن‌ها را مستحکم می‌کند، دیپلماسی علمی پلی است که از دیگر پل‌ها همچون دیپلماسی سیاسی یا اقتصادی مستحکم تر است و این دیپلماسی علمی همواره در برنامه‌های کلان و سند راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد قرار دارد.

وی ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی ویژه دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: از آنجا که این دانشگاه در شهر مشهد واقع شده است و شهر مشهد با عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و به دلیل وجود بارگاه مقدس امام هشتم و همچنین وجود امکانات فراوان در مشهد، دانشگاه از این ظرفیت ها استفاده می کند تا بتواند دیپلماسی علمی را در سطح کشور های منطقه رواج دهد .

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد  با بیان اینکه جذب دانشجویان بین‌المللی از راهکارهای بین المللی سازی دانشگاه است، بیان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد در جذب دانشجویان خارجی خوب عمل کرده است .

کافی افزود: اعتقاد من بر این است که رسالت دانشگاه جهانی شدن است و  هدف ما از بین المللی سازی دانشگاه رسیدن دانشگاه به رسالت اصلی خود و ارائه خدمت به کل جامعه بشری است، تا بتواند علم را به عنوان میراث بشریت به تمامی افراد ارائه کند.

وی گفت: هدف اصلی جشنواره فرهنگ ملل این است که دانشجویان با ملیت های مختلف بتوانند در یک فضای دوستانه فرهنگ خود از جمله آداب و سنت ، تغذیه و پوشش را معرفی کنند . لذا هدف از برگزاری چنین جشنواره ای ایجاد بستر مناسب صمیمیت و دوستی بین ملل مختلف و آشنایی دانشجویان ایرانی با فرهنگ و ملیت کشور های دیگر است .

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد  ضمن اشاره به برگزاری سومین دوره از جشنواره فرهنگ و ملل اظهار داشت : با توجه به شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 جشنواره امسال به صورت ویژه ای برگزار خواهد شد و تلاش براین است که موضوعات آن تنها به دانشجویان محدود نشود و شهر مشهد هم در کنار این جشنواره به خوبی به دانشجویان بین المللی و بازدید کنندگان جشنواره معرفی شود . ازین رو بعضی از سازمان ها و نهاد های دولتی و مردمی نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: