• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-8085-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

سخنان اخیر احمدی‌نژاد یک بازی است

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی گفت: اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تکلیفشان در انتخابات آینده روشن است و هیچ‌گونه تشتت تصمیم و آرایی ندارند.

ناصر آملی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه ثبت‌نام احمدی‌نژاد بی‌‌تاثیر در ماجرای انتخابات نیست، اظهار کرد: اثر وضعی ثبت‌نام او تاثیرگذاری بر روی آرا است، حتی اگر هم احمدی‌نژاد و هم بقایی تائید صلاحیت نشوند بخشی از آرا را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد اخیرا رفتارهای اصلاح‌طلبانه در می‌آورد و ادعا می‌کند مخالف اقتدارگرایی است، بیان کرد: این سخنان یک بازی برای تحت تاثیر قرار دادن بدنه رای جریان‌های اصلاح طلب و روشنفکر است.

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی ادامه داد: اگر اختلافات احمدی‌نژاد با جریان راست جدی باشد امیدی به آنان ندارد بنابراین سعی می‌کند خود را به آن سوی میدان و جریانات اصلاح‌طلب  و روشنفکر جامعه نزدیک کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اینکه احمدی‌نژاد بتواند در جبهه اصلاح‌طلبی تاثیرگذاری کند بسیار کم است، جریان مقابل ما به چندین گروه تبدیل شده و احمدی‌نژاد هم جزئی از جریان اصولگرایی بوده و هست و ما مواضع جریان اصولگرا در رابطه با احمدی‌نژاد را فراموش نمی‌کنیم.

آملی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حضور رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: حضور آقای رئیسی نه‌تنها به ضرر اصلاح‌طلبان و اعتدال گرایان نخواهد بود بلکه به نفع آنان است، این حضور انتخابات را دوقطبی کرده و آراء خاموش و خاکستری را به صحنه می‌آورد و جو را بهتر از گذشته کاملا به نفع اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر انتخابات طبق مُر قانون و بدون اشکال برگزار شود گمان می‌کنم نه‌تنها این ورود هیچ آسیبی به اصلاح‌طلبان نمی‌رساند بلکه به‌نفعشان هم خواهد بود، بنابراین به عنوان یک اصلاح‌طلب که کار ستادی می‌کند به هیچ عنوان نگران حضور آقای رئیسی و سایر کاندیداهای اصولگرا از جهت تاثیر بر آراء نیستم.
 
وی با بیان اینکه دوقطبی «روحانی-رئیسی» قطعا تنور انتخابات را داغ خواهد کرد، خاطرنشان کرد: شکی در آن نیست که این شرایط انتخابات را پر رونق خواهد کرد و ما با شرایطی همچون سال 76 روبه‌رو خواهیم شد، البته امکان دارد درصدهایی کم و زیاد داشته باشد اما تصور می‌شود حضور آقای رئیسی در انتخابات پدیده نامطلوبی دستکم برای اصلاح‌طلبان نخواهد بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به چالش‌هایی که رئیسی در انتخابات با آن مواجه خواهد شد، عنوان کرد: با وجود اینکه حضور آقای رئیسی می‌تواند در میان اصولگرایان شناخته شده و متعارف ایجاد وحدت کند اما آقای رئیسی با چالش جذب آرای مردم روبه‌رو هستند، به این معنی که به همان میزان که می‌توانند اصولگرایان را بسیج کنند به همان میزان مخالفان خودشان را در میان اقشار خاکستری افزایش خواهند داد، لذا چالش مهم پیشِ‌روی آقای رئیسی جلب آرا این گروه از رای دهندگان است.
 
وی افزود: اگر بخواهند به این گروه از رای دهندگان وعده‌هایی بدهند که با گذشته خودشان و مواضع سیاسی که می‌گیرند تناسب نداشته باشد هواداران خودشان را در میان اصولگرایان از دست خواهند داد، همچنین اگر بخواهند در مواضع اصولگرایی بمانند این گروه خاکستری را از دست خواهند داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: