• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-4887-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند نقاش تاکید کرد

اهمیت خط در نقاشی برای درک فرم

یک هنرمند نقاش گفت: سعی دارم بر روی فرم کار کنم و یکی از مسائل مهم فرم، خط است که در آثارم در نمایشگاه «خیرگی بر فرم نقاشی» مشاهده می‌شود.

ایمان صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، اظهار کرد: «خیرگی بر فرم نقاشی» در اصل ورک‌شاپی بود که به نمایش تبدیل شد و در این نمایشگاه 23 اثر از 13 هنرمند به نمایش گذاشته شد که بنده 2 کار را در این نمایشگاه را با موضوع طبیعت با دیدگاهی مدرن را کار کرده‌ام  و سعی کردم در آثارم عنصر خط را نشان بدهم و با آن بازی کنم.

وی در خصوص موضوع آثار خود عنوان کرد: سعی می‌کنم روی فرم کار کنم و یکی از مسائل مهم فرم، خط است که در آثارم نشان دادم و سعی کردم آن حال و هوای خطی مدنظرم را بتوانم در قالب نقاشی استفاده کنم. در واقع بیننده باید بتواند آن انرژی موجود در خط را به خوبی ببیند و حس کند.

صادقی خاطرنشان کرد: در گذشته نیز به این نوع طراحی پرداخته بودم و در سوژه‌هایم علف، خار و شاخه‌های بی‌برگ را با عنصر خط نشان داده بودم. همچنین در نمایشگاه «خیرگی بر فرم نقاشی» از این قانون پیروی کردم.

این هنرمند در خصوص زمان آماده‌سازی آثار عنوان کرد: قبل از برپایی این ورک‌شاپ به ما گفته شده بود که  قاب، کارها و وسایل ارائه خود را آماده کنند و به محض اتمام ورک‌شاپ، نمایش را برقرار می‌کنیم. 

 وی در خصوص چرایی این عنوان افزود: این کار در قالب یک ورک‌شاپ انجام شد و برای ببینده مهم است که نقطه صفر تا صد را را درک کند و مخاطب را به عمق نقاشی فرو ببرد. این عنوان برای فرم به معنای فرآیند نقاشی است و شامل فرآیند شکل گرفتن چیزی نیز می‌تواند باشد.

صادقی تصریح کرد: من رشته‌ام یه طور تخصصی انیماتوری بوده است ولی چند سالی است که به سمت نقاشی سوق پیدا کرده‌ام و علاقه دارم حس و تجربه‌های شخصی خود را به تصویر بکشم. همچنین در نقاشی فرد به طور مستقیم دخیل است اما در انیمیشن و انیماتور خیلی به صورت سفارشی باید کار را دنبال کرد.

مدیر اجرایی این گالری در خصوص برنامه‌های آینده خود افزود: در نظر دارم مجموعه‌ای با ابعاد بزرگتر را به صورت انفرادی کار کنم. بازهم سعی دارم بر روی خط نمایشگاه خود را برگزار کنم اما در کنار آن اگر کار گروهی پیشنهاد داشته باشم، حتما قبول خواهم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: