• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-8585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توسط هیات های اجرایی صورت گرفت،

تایید صلاحیت ۹۹ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در استان

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: صلاحیت 99  درصد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی در هیات های  اجرایی  استان خراسان رضوی تایید شد.
 
 به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا-منطقه خراسان، دکتر سیدجواد حسینی اظهار کرد: اطلس امنیتی انتخابات در این استان بر مبنای ملاحظات کشوری، استانی و نیز شرایط هر شهر و منطقه تدوین شد.این اطلس مبنایی برای حفظ کامل امنیت و مراقبت از آن است.

وی ادامه داد: تمام تلاش در راستای سالم سازی فضا و تامین امنیت انتخابات انجام می شود و در این میان همه مسئولیت حفاظت از شعب اخذ رای بر عهده نیروی انتظامی است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در این چارچوب ستاد انتخابات با آسیب شناسی دوره های قبلی فهرستهای از موارد امنیتی و مشکلات در این حوزه مشخص و تهیه شده و در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: نیروی انتظامی نیز مباحث و نکاتی را که برای ایمنی هر چه بیشتر و بهتر این عرصه در نظر دارد به ستاد انتخابات خراسان رضوی استان ارائه می دهد.

حسینی ادامه داد: بدین منظور هماهنگی لازم انجام شده تا از بروز مشکلات و تخلفات در این عرصه جلوگیری شود.

وی گفت: کمیته حقوق انتخابات نیز همه این مباحث و فعالیتها را رصد می کند و امید است با مجموعه این اقدامات به منظور احیا و حراست از حق مردم جلوی هرگونه تخلف گرفته شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی به فضای مجازی و نقش آن در این انتخابات نیز اشاره و بیان کرد: دولت یازدهم دانستن را حق مردم می داند و یکی از مبانی ارتقا آگاهیها و اطلاع رسانی فضای مجازی است.

وی افزود: عرصه فضای مجازی روز به روز به سمت سلامت و قانونمندی پیش رفته و مباحث غیراخلاقی در این فضا کمتر شده است. این عرصه فضایی سریع، فراگیر، دقیق، بدون واسطه و مناسب برای تبلیغات انتخاباتی البته در زمان قانونی است.

حسینی ادامه داد: همانگونه که در فضای واقعی باید تبلیغات بر مبنای قانون باشد در فضای مجازی هم باید این قانونمندی محور عمل قرار گیرد و از هرگونه تخریب، تهمت و افترا پرهیز شود.

وی گفت: در این رابطه کمیته فضای مجازی برای رصد تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل شده است.

رئیس ستاد انتخابات خرسان رضوی سلامت ، امنیت انتخابات و مشارکت حداکثری را اصول مهم، محوری و مبنای عمل مسئولان اجرایی و دست اندرکاران انتخابات ذکر وبیان کرد: برای سلامت انتخابات آموزشهای لازم به دست اندرکاران در بخشهای مختلف ارائه شده است.

 حسنی افزود: پس از پایان فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی  در هیات های  اجرایی،  صلاحیت 99 درصد داوطلبین مورد تایید هیات های اجرایی شهر ستان های استان قرار گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: