• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-12590-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

/روز ملي عطار/

دبيرخانه دائمي براي روزهاي خيام و عطار تشكيل شود

نماينده مردم نيشابور و فيروزه در مجلس گفت: بايد از ظرفيت‌هاي نيشابور بيش از اين استفاده كنيم و براي برگزاري بهتر اين بزرگداشت‌ها دبيرخانه دائمي ايجاد شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حميد گرمابي در مراسم بزرگداشت روز ملي عطار كه عصر روز 25 فروردين‌ماه در باغ آرامگاه عطار نيشابوري، برگزار شد، با بیان این مطلب عنوان كرد: مي‌دانم كه دست‌اندركاران اين برنامه‌ها را با كمترين امكانات تدارك ديده‌اند؛ براي سال‌هاي آتي نيز پيشنهادي دارم و اميدوارم بتوانيم، اين پيشنهاد را به تدريج عملي كنيم.

وي ادامه داد: خيام، عطار، كمال‌المك و فضل بن شادان گنج‌هايي هستند كه ما از آن‌ها استفاده نكرده‌ايم؛ خيام و عطار را همه دنيا مي‌شناسند؛ شايد نيشابور را نشناسند اما خيام و عطار را مي‌شناسند و ما از اين گنج‌ها در همه زمينه هايي كه مي‌شده چه در جهت فرهنگ‌سازي و يا براي گردشگري استفاده نكرديم.

 گرمابي گفت: پيشنهادم اين است كه يك دبيرخانه دائمي براي روز خيام و عطار حتي اگر شده با يك نفر تشكيل دهيم ما بايد به همه ايران و دنيا اعلام كنيم كه در اين روزها چه برنامه‌هايي داريم؛ نبايد اين متاع را ارزان بفروشيم و اين براي شناساندن شهرمان نيز مفيد است.

نماينده مردم نيشابور و فيروزه اظهار كرد: در اين صورت برنامه‌ريزي در طول يك سال انجام مي‌شود و طبيعتا كيفيت و وسعت برگزاري نيز بهتر خواهد شد.

در ادامه هاجر چناراني ديگر نماينده مردم نيشابور و فيروزه، گفت: اين كه دو روز ملي از روزهاي ملي كشور به نام نيشابور رقم خورده براي ما نيشابوري‌ها افتخاري بسيار بزرگ است.

وي ادامه داد: من در راستاي ارج نهادن به نيشابور و تمام شخصيت‌هاي آن از شما نيشابوري‌ها مي‌خواهم اگر قرار است، دبيرخانه‌اي تشكيل شود هر كدام به ميزان وسع خود آورده‌اي براي نگهداري از اين اماكن بزرگ داشته باشيم؛ همه دلسوزان نيشابور بايد بيايند و در اين زمينه نقش‌آفريني كنند.

به گزارش ايسنا، عصر روز گذشته در باغ آرامگاه عطار نيشابوري پس از گلباران مقبره اين شاعر و عارف، مراسم «عصر شعر عطار» برگزار شد و در حاشيه آن نيز ورکشاپ و کارگاه‌های هنری برپا بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: