• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-12686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولید داروی گیاهی از عصاره فلفل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پژوهشگران مرکز رشد فناوری فرآورده‌‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت داروی گیاهی از عصاره فلفل با خاصیت تقویت کننده دستگاه گوارش شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر فاطمه حسن زاده اول، سرپرست این تیم پژوهشی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اینکه ۴۰ درصد افراد جامعه مبتلا به مشکلات گوارشی همچون سوءهاضمه و رفلاکس هستند، تولید فرآورده‌ای جهت درمان ناراحتی¬های گوارشی و سوءهاضمه از اهداف این دارو به شمار می رود.

وی اضافه کرد: یکی از راه‌های درمان و رفع مشکلات گوارشی استفاده از عصاره‌های گیاهی است که بر این اساس مطالعات بالینی نشان داد که ترکیب عصاره گیاهی Piper nigrum، Piper longum و Zingiber officinale سبب تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی، تسکین دردهای گوارشی، درمان سوء¬هاضمه، ضد نفخ و پاکسازی طبیعی  بدن می¬شود.

این محقق مرکز رشد فرآورده¬های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: کپسول گیاهی پیپرجین به عنوان محصولی دانش بنیان برای نخستین بار توسط شرکت دانش بنیان "کیمیا فرآور بوعلی" مستقر در مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.

حسن زاده اول با اشاره به اینکه ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است اظهار داشت: این ترکیب بر فعالیتهای متابولیکی در بدن تأثیر می گذارد.

وی افزود: مطالعات فارماکولوژیک نشان داده اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش موکوس میشود.

 رییس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ,Gingerol و Shogaol، اجزاء اصلی و فعال در زنجبیل، سبب سرکوب انقباضات معده شده، ترشحات معده را کاهش داده و سبب کاهش استفراغ می شود.

حسن زاده اول خاطر نشان کرد: بنابراین ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش کمک کرده و همچنین سبب پاکسازی طبیعی بدن میگردد.

وی این کپسول توسط پژوهشگران مرکز رشد فرآورده¬ های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به سرپرستی فاطمه حسن زاده اول، محقق و دکترای گیاهان دارویی طراحی و مطالعات آزمایشگاهی و فرمولاسیون این داروی گیاهی که حاوی مواد مؤثره Piperine،Gingerol  و Shogaol بوده، در پژوهشکده بوعلی انجام شده است.

پروانه ساخت این دارو در بهمن ماه ۱۳۹۵ از سوی سازمان غذا و دارو صادر، و در حال حاضر ۱۰۰ هزار کپسول به عنوان اولین بچ این دارو تولید شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: