• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-6487-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:

فعالیت‌ مستمر موجب حفظ جریان مشهد 2017 می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین اصل در حفظ جریان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، برگزاری فعالیت‌های مستمر است.

سید سعید سرابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: استمرار در برگزاری باشکوه فعالیت‌ها و برنامه‌های مشهد 2017 مهم‌ترین موضوعی است که تاکنون تحقق یافته و خوشبختانه برنامه‌ها مطابق تقویم و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به انجام رسید و تمامی فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف مورد توجه مسوولان حوزه‌های فرهنگی قرار گرفت و به عنوان مثال در زمینه برنامه‌های نوروزی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه فرصت‌هایی برای عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و نیز ظرفیت‌های نوروز به بهره‌برداری رسید، افزود: شهرداری مشهد در زمینه المان‌های نوروزی و برگزاری نمایشگاه مشهد دوست داشتنی فعالیت‌های لازم را انجام داد و همچنین نمایشگاه‌های اختصاصی که در حرم مطهر امام رضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شد، مجموعه اقداماتی است که ظرفیت‌های بسته رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی مشهد 2017 را دنبال می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی  در خصوص دیگر برنامه‌هایی که در طی اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود، عنوان کرد: از میان 175 برنامه‌ای که برای مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به آیسسکو ارائه کردیم، تاکنون بیش از 60 فعالیت و تولید به انجام رسیده که در روزهای آینده برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگری را خواهیم داشت.

سرابی در خصوص برنامه‌هایی که برای اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده، خاطر نشان کرد: مهمان‌هایی را به واسطه پایتخت فرهنگی جهان اسلام از کشورهایی مانند اتریش و چند کشور دیگر برای روز ملی عطار نیشابور دعوت کردیم و نیز در روزهای 5 الی 6 اردیبهشت ماه، همایش شهرداران جهان اسلام را در ستاد مدیریت شهری برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های پایتخت فرهنگی جهان اسلام در اواسط اردیبهشت ماه سال جاری کنگره و همایش بین‌المللی وزیران زن و نیز همسران وزیران کشورهای اسلامی را در شهر مشهد مقدس به مناسبت پایتخت فرهنگی جهان اسلام خواهیم داشت.

وی افزود: کنگره بین‌المللی شعر توس تا نیشابور را در فاصله‌ میان روزهای فردوسی و روز ملی خیام نیشابوری برگزار خواهیم کرد و همچنین کنگره بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و نیز اعطای جایزه فرهنگی هنری فردوسی در اردیبهشت ماه سال جاری از دیگر برنامه‌هایی است که در نظر گرفته شده و بعد از اردیبهشت ماه برنامه‌های ماه مبارک رمضان، به ویژه نمایشگاه بین‌المللی قرآن در هفته دوم خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: