• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فعالیت 895 سمن در خراسان رضوی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از فعالیت 895 سمن در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدجواد حسینی در جلسه هیات نظارت بر تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد، با اشاره به اینکه تعداد سمن‌ها در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید در استان 540 سمن بوده است، عنوان کرد: امروز با تاسیس 8 سمن جدید تعداد سمن‌ها با رشد 66 درصدی در دولت تدبیر و امید به 895 سمن در استان رسید.

وی با اشاره به فعالیت‌های استانداری در حوزه سمن‌ها، گفت: آموزش تشکل‌های غیردولتی در سه حوزه نحوه شکل‌گیری تشکل‌ها، آشنایی با مسائل بیمه و تسهیل‌گری توسط سمن‌ها در سال 95 در استان برگزار شده است.

حسینی افزود: در قلمرو پژوهش دو پژوهش یکی در خصوص وضعیت موجود سمن‌ها و دیگری در بعد بهره‌مندی و توانمندسازی تشکل‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی در استان به انجام رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: دو پژوهش مهم دیگر نیز امسال به انجام خواهد رسید که اولی به آمایش سرزمینی سمن‌ها و دیگری به توانمندسازی سمن‌ها در قلمرو مشارکت در کاهش آسیب‌ها مربوط می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات مثبت سال گذشته در حوزه سمن‌ها امسال نیز باید ادامه یابد، گفت: دوره‌های کارگاهی با عنوان اعتیاد به همین سادگی که توسط سمن‌ها در مراکز دانشگاهی و آموزشی همچنین در مراکز ماده 16 و با هدف امیدبخشی افراد در برگشت به زندگی سالم در سال گذشته برگزار می‌شد، امسال نیز با قوت برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی توسعه محور فعالیت تشکل‌ها از پنج محور به 17 محور را  از جمله فعالیت‌های مهم در این حوزه  دانست و گفت: در خصوص آموزش تشکل‌ها در سال 92، 720 نفر ساعت آموزش وجود داشته و امروز تا پایان سال 95، بیش از 10 هزار نفر ساعت آموزش در استان شکل گرفته است.

حسینی با اشاره به اینکه طی ماه آینده خانه تشکل‌های غیردولتی در استان  راه‌اندازی خواهد شد، افزود: خانه سمن‌ها می‌تواند در خصوص توانمندسازی سمن‌ها، تجربه‌گردانی، ساماندهی اعضاء، اتصال سمن‌ها به مسائل و مشکلات جامعه، ایده‌پردازی و نوآوری در فعالیت‌ها نقش موثری را ایفا کند.

در این جلسه سمن‌های مجمع خیران توسعه و تجهیز آموزش‌های فنی- حرفه‌ای، انجمن بهره‌وری خراسان رضوی، موسسه عروج اندیشه عارف، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، کانون توسعه فرهنگی رویش، انجمن حمایت از کودکان بیمار کلیوی، موسسه فرهنگی اخلاقی، سرای نجات‌‌یافتگان موسی علی (ع) مجوز فعالیت دریافت کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: