• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-6987-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند:
مخاطب با دیدن تصویر به کشف تازه می‌رسد

عکس تزیینی است
یک هنرمند چاپ دستی گفت: در نمایشگاه «کشف وشهود» مخاطب از هر تصویر برداشت آزاد و متفاوتی دارد.

سیما سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص این نمایشگاه اظهارکرد: در این نمایشگاه حدود 40 تا 45 اثر از 21 هنرمند وجود دارد که بنده دو اثر را در این نمایشگاه با موضوع چاپ دستی که شامل چاپ منوپرینت و سبک مجیک می‌شود به نمایش گذاشتم.

وی در خصوص ایده‎ی خود عنوان کرد: این نمایشگاه کاری گروهی و دانشجویی محسوب می‌شود و به پیشنهاد استاد چاپ دستی خود کارهای متفاوت را انتخاب کردیم و تبدیل به یک نمایشگاه شد.

سیفی در خصوص هدف خود اشاره کرد: هدف ما این بود که ما بتوانیم به عنوان یک دانشجو یک کار هنری انجام دهیم و سطح اعتماد به نفس خود را بالا ببریم.

 این هنرمند در خصوص چرایی انتخاب عنوان خاطرنشان کرد: «کشف و شهود» یک نوع کارچاپ است و برداشت هر فرد با دیدن هر تصویر متفاوت است و در نهایت با دیدن کارها به یک کشف جدید خواهد رسید و برداشت مخاطب با برداشت هنرمند متفاوت است و این برای ما جذاب بود در کار‌های منوپرینت این کشف به وضوح دیده می‌شود زیرا برداشت‌ها کاملا آزاد است اما در کار مجیک ما یک کار فشرده انجام دادیم و موضوع مشخص دارد.

وی در خصوص حرفه خود عنوان کرد: من 12 سال است که به این هنر مشغول هستم اما به نظرم این هنر در بین مردم جا نیفتاده است و استقبال خیلی کم صورت می‌گیرد شاید هم علت نبود استقبال، دانشجویی بودن نمایشگاه ما تلقی شود و احساس می‌کنم مردم تهران بیشتر طرفدار این سبک هنر هستند و بیشتر در مشهد اسقبال از کارهای هنرمندان مطرح شکل می‌گیرد.

سیفی در ادامه افزود: اگر پیشنهادی داشته باشم بازهم نمایشگاه گروهی خواهم داشت اما در تلاش هستم نمایشگاه انفرادی نیز برگزار کنم و اگر استقبال نشود باز هم به کار خود ادامه می‌دهم و حداقل برای بالا بردن سطح اعتماد به نفس خود این نمایشگاه‌ها را افزایش می‌دهم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: