• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-7087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با حضور شاعران و فعالان ادبی در ابتدای اردیبهشت ماه؛

محفل مرکزی شعر مشهد تشکیل می‌شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس از تشکیل محفل مرکزی شعر مشهد با حضور شاعران و فعالان ادبی خبر داد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس، «محمدکاظم دبیری» در نشست هم اندیشی با جمعی از شاعران برجسته مشهد با اشاره به سرآمدی خراسان و بالاخص مشهدالرضا(ع) از دیرباز در شعر و ادب پارسی و برخاستن مفاخر و چهره های ماندگار ادبیات از این خطه، اظهار کرد: محفل مرکزی شعر مشهد در جهت ارتقای کیفی و کمّی و انسجام بخشی آثار شاعران و فعالان و جلسات ادبی مشهد در ابتدای اردیبهشت ماه 96 شکل می گیرد.

وی مشارکت شاعران، منتقدان و صاحب نظران در  و فراهم شدن محل و محفلی برای ارائه اشعار شاعران، بررسی، نقد آثار، جذب شاعران جوان و ... را از دیگر اهداف تشکیل این انجمن برشمرد.

دبیری عنوان کرد: در حال حاضر شاعران بسیار زیادی از سطوح مختلف، ایجاد پاتوق و جلسه رسمی ادبی برای مشهد را ضروری می دانند که با تشکیل انجمن شعر معاصر مشهد برای رفع این نیازها، همچنین ارایه آموزش های ادبی و حضور فرهیختگان و شعرای بنام و ... راهکار ارایه خواهد شد.

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: در سال جاری برگزاری جلسات و کارگاه های نقد کتاب، نقد و بررسی شعر معاصر، نقد دیدگاه های ادبی، شعر خوانی، دوره های تخصصی قواعد شعر، نویسندگی، ویراستاری، نقد ادبی و ... در دستور کار قرار گرفته است که با مشارکت موسسات فعال در این زمینه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: