• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در سال 95 صورت گرفت؛

مصرف 11میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز در خراسان‌رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌رضوی از مصرف 11 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز طبیعی طی سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز خراسان‌رضوی، سیدحمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال 94 هشت درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع 11 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز مصرفی سال 95، پنج میلیارد و 78 میلیون در بخش خانگی و عمومی، 749 میلیون در بخش سی ان جی، سه میلیارد و 596 میلیون مترمکعب در بخش نیروگاهی و الباقی سهم صنایع کوچک و بزرگ، سیمان، فولاد و... استان بوده است. 

فانی با اشاره به آغاز زود هنگام فصل سرما در خراسان‌رضوی گفت: رکورد مصرف گاز سال 95 در آذرماه با مصرف میانگین روزانه 45 میلیون مترمکعب گاز به ثبت رسید.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: هم اکنون ضریب برخورداری گاز طبیعی در سطح روستاهای استان 75 و ضریب شهری آن 99.8 درصد است که با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا این رقم به 89 درصد در بخش روستایی ارتقا خواهد یافت. 

وی اضافه کرد: از مجموع 2534 روستای واجد شرایط استان هم اکنون 1441 روستا گازدار و عملیات گازرسانی به 548 روستای دیگر نیز با شتاب مطلوبی در حال اجراست.

فانی تصریح کرد: در سال گذشته به‌طور میانگین هر دو روز یک روستای استان به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد و در صدد هستیم تا در سال 96، عملیات گازرسانی به 505 روستای استان را با جمعیتی بالغ بر 57 هزار و 193 خانور آغاز کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: