• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-7287-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/مطالبات هنرمندان از شورای شهر آینده/

یک کارگردان:
باید به تئاتر به عنوان یک شغل نگاه کرد

یک کارگردان تئاتر گفت: باید به تئاتر به عنوان یک حرفه و شغل نگاه کرد زیرا که بعضی افراد تنها همین حرفه را یاد دارند.

کریم جشنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص توقعات خود از شورای شهر جدید اظهار کرد: به عقیده من مسئله‌ی مهمی که می‌توانند مورد توجه شورای شهر و شهرداری آینده قرار گیرد، حمایت از گروه‌های مختلف هنری است زیرا با توجه به امکاناتی که وجو د دارد و باتوجه به وجود چندین فرهنگسرا و سالن‌های نمایش می‌توانند این سالن‌ها و این فضاها را رایگان در اختیار هنرمندان تئاتر قرار دهند.

وی عنوان کرد: امرار معاش گروه‌های تئاتر معضل اصلی اصحاب نمایش شده است و این در حالی است که کمیسیون فرهنگی در شورای شهر وجود دارد.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: در حال حاضر برخی هنرمندان تئاتر با پروژه‌ «مشهد دوست‌داشتنی» همکاری دارند و بالغ بر 200 نفر از هنرمندان تئاتر مشغول به کار شده‌اند اما این کار موقت است و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم این‌گونه فعالیت‌ها را به یک کار دائم تبدیل کنیم تا به عنوان یک شغل به این هنر نگاه شود.

جشنی در ادامه افزود: همچنین با اختصاص امکاناتی ویژه و یا احداث پروژه‌هایی مانند «مشهد دوست‌داشتنی» کمک شایانی به این هنرمندان می‌شود تا بتوانند اقتصاد هنر را پویاتر کنند و من این توجه ویژه‌ شورای شهر آینده به تئاتر، که رشته‌ تخصصی من است را خواستار هستم.

این کارگردان با اشاره به مشکلات دیگر هنرمندان اضافه کرد: هنرمندان شاخه‌های دیگر نیز وجود دارند که از دوستان بنده هستند که مقوله اقتصاد هنر معضل اصلی آن‌ها محسوب می‌شود. همچنین چهارسوق هنر مشهد که  در فضای خوب کوهسنگی قرار دارد؛ می‌تواند جایگاه بسیار خوبی برای تعالی هنرمندان، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، نقاشی و... باشد.

وی خاطرنشان کرد: من در چندسال که مسئولیتی در انجمن چهارسوق داشتم می‌دیدم که هنرمندان معضل فروش دارند و پیشنهادات خوبی برای رفع این مشکلات با حمایت اعضا شورا شهر و شهرداری دارند تا بتوانند آن را حل کنند.  امیدوارم این قول‌ها و حمایت‌ها فقط تا قبل از انتخابات نباشد و بتوانیم نتیجه و بازخورد خوبی را بعد از انتخابات از این کاندیداها بگیریم.

جشنی  عنوان کرد: درخواست من از کل مجوعه شهری مانند ارشاد و حوزه هنری و... این است که به تئاتر به عنوان یک شغل بنگرند زیرا که بعضی از این هنرمندان فقط همین کار و حرفه را یا دارند.

این کارگردان  افزود: نکته ای دیگر که قابل ذکر است این است که در بعضی مجله‌ها و روزنامه‌ها فراخوان‌هایی در خصوص کلاس‌های آموزش بازیگری می‌گذارند که زیرنظر ارشاد نیست و علاقه‌مندان به این حرفه از نظر احساسی  و مالی و... آسیب می‌بینند و روز به روز از علاقمندان به این هنر کم می‌شود و خانواده‌ها نیز دیدگاه بدی نسبت به هنر پیدا ‌می‌کنند به همین دلیل ما باید این معضل را نیز رفع کنیم تا علاقه‌مندان بتوانند به هنر روی آورند و همچنین به مراکز قابل اعتماد مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: