• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-16014-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

در شورای شهر تصویب شد؛

قوانین جدید برای پیش‌آمدگی ساختمان‌ها در مشهد

در شورای شهر مشهد تصویب شد تا پیش‌آمدگی ساختمان‌هایی که به فضای سبز مقابل خود آسیب می‌رسانند، از طبقه سوم اجرا شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امروز 29 فروردین ماه در صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، مقرر شد تا ساختمان‌هایی که مجاز به ساخت پیش‌آمدگی هستند، در صورتی که تشخیص داده شد پیش‌آمدگی به فضای سبز مقابل ساختمان آسیب می‌رساند، از طبقه سوم ساخته شود.

همچنین در این جلسه تعیین شد تا برای جلوگیری از نرسیدن نور به درختان و فضای سبز، پیش‌آمدگی این ساختمان‌ها یک سوم پیاده‌رو باشد مشمول بر اینکه بیش از یک متر نشود.

حسنعلی اخلاقی امیری، عضو شورای شهر مشهد در مخالفت با این لایحه، عنوان کرد: این لایحه موجب بد شکل شدن ساختمان‌ها و در نهایت ایجاد جلوه نامنظم در شهر می‌شود.

به گزارش ایسنا، همچنین در این جلسه مقرر شد تا شهرداری مشهد باید نسبت به برگزاری نمایشگاه جشنواره فروش تولیدات داخلی، به منظور رونق‌بخشی به بخش تولید و فروش کالاهای داخلی، حمایت از تولیدکنندگان، فروشندگان، ایجاد درآمدهای پایدار برای آنان و ارائه خدمات نمایشگاهی در این زمینه، اقدام کند.

همچنین با تصویب لایحه‌ای دیگر مقرر شد تا سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد نسبت به جذب کمک‌های خیرین برای تخصیص دادن به هزینه کفن و دفن افراد بی بضاعت اقدام کند.

بر این اساس افراد بی بضاعت شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، تحت پوشش بهزیستی و افراد معرفی شده توسط مددکاران بیمارستان‌های دولتی تعیین می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: