• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-11785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امیر آذریان:

کسی توان مقابله با نیروهای مسلح ایران را ندارد

فرمانده ارشد قرارگاه نیروی زمینی ارتش در شمال شرق گفت: توان رزمی، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح ما دشمن را عقب نگه داشته است و امروز هیچ کس توان مقابله با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، رضا آذریان، فرمانده ارشد قرارگاه نیروی زمینی ارتش در شمال شرق در مراسم رژه نیروهای ارتش، سپاه و نیروی انتطامی که امروز در میدان ۱۵ خرداد مشهد برگزار شد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم سال جدید خطاب به فرماندهان و امیران نیروهای مسلح اظهار کرد: ما همچنان گوش بفرمان رهبر هستیم.
 
وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش همانند سایر نیروهای مسلح، چندین اقدام را در بحث تولید و اشتغال انجام داده و چهار پروژه تحقیقاتی تحت عنوان ساخت قطعات تانک‌ها، بالگردها، نفربرها، ساخت خودروهای تانک‌بر، از اقداماتی است که در سال جدید در دست اقدام داریم.

فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش در شمال شرق با اشاره به اینکه تاریخ دفاع مقدس برگ زرین پر افتخاری از تاریخ ملت ایران است، تصریح کرد: توان رزمی، اقتدار و صلابت امروز نیروهای مسلح ما دشمن را عقب نگه داشته است و امروز هیچ کس توان مقابله با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

آذریان افزود: ارتش بعد از دفاع مقدس همچنان آمادگی خود را حفظ کرده است و نیروهای ارتش، با چشمان بیدار حتی آن سوی مرزها را هم در اختیار دارند و رصد می‌کنند و هرگز اجازه نمی‌دهند به مرزهای ما تعرضی صورت گیرد.

فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش در شمال شرق در خصوص نقش تاثیرگذار امام خمینی(ره) در شکل‌گیری ارتش اظهار کرد: در روزهای بعد انقلاب کسانی بودند که شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند و معتقد بودند بعد از انقلاب نیازی به ارتش نداریم. اما امام خمینی(ره) در چند پیام، حمایت خود از ارتش را ابراز کردند و فرمودند؛ «تضعیف ارتش، تضعیف اسلام است، آن‌هایی که به دنبال تضعیف ارتش هستند، خائن‌اند؛ البته باید پاک سازی بشود، کسانی که می‌گویند ارتش باید منحل شود، منافق هستند و مردم باید ارتش را یاری و تقویت کنند» و فردای آن روز، ۲۹ فرودین را روز ارتش نامگذاری کردند.

فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش در شمال شرق با اشاره به همدلی و همکاری نیروهای مسلح با یکدیگر در دفاع مقدس و حمایت استکبار جهانی و ۳۸ کشور دنیا از نیروهای متجاوز عراق، گفت: در دفاع مقدس شاهد حضور تمام اقشار جامعه ایران اعم از ژاندارمری، ارتش، سپاه، تفنگداران دریایی و نیروهای مردمی در مقابل صدام بودیم و امروز هم این همکاری و همدلی بین نیروهای مسلح در بالاترین سطح قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: