• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-7587-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مبدع طرح ورزش قرآن مطرح کرد

قرآن کتاب ورزش، ورزش رفتار قرآنی

مبتکر و موسس جلسات ورزش قرآن ضمن تاکید بر اینکه قرآن و ورزش کلید ثقلین قرآن و عترت است، گفت: قرآن کتاب ورزش و ورزش رفتار قرآنی است و جدایی هر کدام از این دو مقوله منجر به حوادث و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نصیری شهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: کلاس باشگاهی ورزش قرآن برای تمامی اقشار و اصناف برگزار می‌شود که هزینه آموزش این کلاس‌های قرآنی را اساتید خیر تربیت بدنی استان به عهده گرفته‌اند.

وی افزود: این کلاس باشگاهی می‌تواند به عنوان کتاب درسی حوزه، فرهنگ و دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد و نیز به صورت تجمیع کل کتب دینی، قرآنی، عربی و... باشد، نام ورزش قرآن، رفتار عملیاتی عرق ریزان ورزش صداست.

این مدرس قرآن آموزش و پرورش مشهد تصریح کرد: ورزش صدا می‌تواند یک گرایش جدید باشگاهی دانشگاهی و دارای فدراسیون مستقل باشد؛ این روش تدریس قرائت با رویکردی جدید می‌توان نقدی بر کتب تمامی گرایش‌های دانشگاهی؛ رفتار گرایی دینی تمامی رشته‌های دانشگاهی وزارت علوم باشد.

نصیری شهری عنوان کرد: ورزش و قرآن پزشکی، مهندسی، فنی حرفه‌ای، مهارت‌های وزارت کار، اصناف مختلف بازار، تشکل‌های مساجد، هنری، رزمی و... می‌تواند مواردی را شامل شود که با انجام کارورزی و برگزاری مسابقات که در نهایت با اهدا گواهی و رفتن به اردو ختم می‌شود از جمله فعالیت‌هایی است که درکلاس‌های باشگاهی ورزش و قرآن صورت می‌گیرد.

وی در خصوص اینکه افراد فعال در جامعه دارای فعالیت‌های بدنی هستند، اظهار کرد: کتاب ورزش و یا معنای دیگر آن ورزیدگی، قرآن است نرمش صدا یک رشته جدید است و در هیچ ملتی، رشته‌ای با این عنوان وجود ندارد و تنها صدا را به عنوان تبلیغ و تدریس مورد استفاده قرار می‌دهند.

مبدع طرح ورزش قرآن خاطر نشان کرد: شورای قرآن ورزشکاران کشور، دانشکده هنرهای صدایی یهودی و مسیحی را هم می‌تواند سامان‌دهی کند و لازم به ذکر است که تراکم نفس و صدا را در دوبله، گویندگی، برگزاری جشنواره و نمایش می‌توان مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه کلاس‌های قرآنی به عنوان یک گرایش علمی کاربردی، در دانشگاه علمی کاربردی که زیر مجموعه جهاد دانشگاهی است و در یک دوره کوتاه مدت هشت جلسه‌ای برگزار می‌شود، عنوان کرد: برای ادامه این جلسات قرآنی نیازمند مصوبه هستیم و قصد داریم که در این محفل قرآنی سه ساعته که در هر ماه برگزار می‌شود، با قرآن باشیم و اگر این زمان را به صورت روزانه در نظر بگیریم تاثیرات بسیار زیادی در برخواهد داشت و نیز از ناهنجاری‌های اجتماعی پیشگیری خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: