• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4384-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبر داد

توسعه مراودات تجاری، محور سفر رییس‌جمهور تاتارستان به استان

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در خصوص محورهای سفر رییس‌جمهور تاتارستان به استان گفت: برنامه‌های رییس‌جمهور تاتارستان در استان محورهای مختلفی داشته و با مسئولان استان برای صادرات کالا، مواد غذایی، محصولات کشاورزی و کنسروجات و همچنین همکاری در بخش‌های کشاورزی گفت‌وگوهایی خواهد داشت.

علی رسولیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان با اشاره به سفر رییس‌جمهور تاتارستان به استان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مشترک و تاکید بر همکاری‌های گردشگری بین دو کشور و همچنین سرمایه‌گذاری‌های نفتی و میادین مشترک از دیگر اهداف این سفر است که در این راستا یک شرکت نفتی بزرگ روسی نیز رییس‌جمهور تاتارستان را همراهی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه فردوسی با این کشور منعقد شده بود، خاطرنشان کرد: در این سفر رییس‌جمهور تاتارستان بازدیدی از دانشگاه فردوسی و پارک علم و فناوری خراسان نیز خواهد داشت و در خصوص تبادل استاد و دانشجو و همچنین تحقیقات مشترک با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند. 

رسولیان اضافه کرد: در این سفر جلسه‌ای رسمی بین تجار و بازرگانان اتاق استان با تجار تاتارستان برگزار خواهد شد و مباحثی در خصوص همکاری‌ها در حوزه IT مطرح می‌شود. بازدید از آستان قدس رضوی و نیز مرکز کتابخانه‌ها و اسناد ملی نیز یکی دیگر از محورهای این سفر است. در انتهای این سفر یک روزه مصاحبه مطبوعاتی نیز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش نویس برخی تفاهم‌نامه‌ها برای انعقاد با رییس‌جمهور تاتارستان آماده شده، گفت: امیدواریم با توجه به توانمندی خوبی که در جمهوری تاتارستان موجود است و ما نیز در حوزه‌های پتروشیمی، معادن و کشاورزی ظرفیت‌های خوبی داریم، همکاری‌ها بین دو کشور به سطح بالایی برسد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: مبنای همکاری جمهوری‌ها با استان‌ها توافقات ملی است. جمهوری تاتارستان نیز جمهوری بزرگی بوده و سفر رییس‌جمهور کشور ما به روسیه نیز در شکل‌گیری این سفر بی‌تاثیر نبوده است. با این حال سال گذشته طی سفر معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی و هیاتی تجاری از استان به این جمهوری، دعوت‌نامه رسمی استاندار برای رییس‌جمهور این کشور ارسال شد و این فرایند از سال گذشته آغاز گردید.

رسولیان با اشاره به مراودات تجاری استان و جمهوری تاتارستان بیان کرد: متاسفانه حجم مبادلات ما در سطح پایینی قرار دارد. با این حال در گذشته مجموعه‌ای از این کشور برای بازدید از توانمندی‌های کشاورزی استان به ایران آمدند و برای همکاری ابراز علاقه کردند. با وجود اینکه اکثر مردم جمهوری تاتارستان مسلمان هستند اما همکاری‌های ما با این کشور در بخش گردشگری بسیار کم است و فرصت‌های زیادی برای افزایش همکاری‌ها وجود دارد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: عمده مراودات تجاری ما در گذشته با این کشور در بخش‌های کشاورزی و کنسروجات و همچنین همکاری‌های بین دانشگاهی بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: