• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-16914-5
  • خبرنگار : 15058
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

برای بازسازی مناطق زلزله‌زده معطل رسیدن اعتبارات نشدیم

استاندار خراسان رضوی گفت: برای بازسازی مناطق زلزله‌زده معطل رسیدن اعتبارات نشدیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 30 فروردین ماه در مراسم تجلیل از امدادگران فعال در حوادث اخیر خراسان رضوی در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: خوشبختانه برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در استان معطل رسیدن اعتبارات نشدیم و دستگاه‌های مربوطه موظف شده و کار خود را شروع کردند.

وی افزود: برای خانه‌هایی که تخریب شده بودند پنج میلیون تومان وام بلاعوض، برای منازلی که اسباب و وسایل آن‌ها زیر آوار مانده بود دو میلیون تومان وام بلاعوض و برای ساخت منازل 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه در نظر گرفته شد. 

رشیدیان با اشاره به اینکه برای بازسازی منازل طرح‌های هادی روستایی آغاز شد، عنوان کرد: برای تاسیسات و ابنیه زیربنایی درخواست بودجه مستقلی صورت گرفته که هر وقت تصویب و ابلاغ شود اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: از همان ساعات اولیه زلزله نیروها کار خود را شروع کردند و امیدواریم که با همان سرعتی که بازسازی پیش می‌رود کارهای مرتبط با تاسیسات زیربنایی نیز پیش برود. 

مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی نیز در این مراسم، عنوان کرد: در پی وقوع زلزله 16 فروردین ماه در منطقه سفید‌سنگ خراسان رضوی و درگیر شدن چهار شهرستان فریمان، تربت‌جام، سرخس و مشهد بلافاصله نیروهای ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع بعد از گذشت بیش از 10 روز 870 نفر امدادگر و نیروی هلال‌احمر در قالب تیم‌های عملیاتی، تیم‌های حمایت روانی و اجتماعی و تیم‌های لجستیکی و پشتیبانی در این  عملیات حضور داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی اضافه کرد: در مجموع 2643 چادر در چهار شهرستان برای تمام کسانی که امکان زیست در منطقه را نداشتند، فراهم شد.

احمدی با اشاره به اینکه در مجموع 10 هزار و 800 نفر خدمات امدادی در پی زلزله دریافت کردند، خاطرنشان کرد: بیش از 2400 بسته سبد یک ماهه بهداشتی و اقلام و خوار و بار یک ماهه در منطقه توسط امدادگران هلال‌احمر توزیع شده است.

وی با بیان اینکه مرحله بعدی خدمات امدادی از فردا در چهار شهرستان آغاز می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم با تسریع در روند بازسازی مردم زودتر به شرایط زیستی و امن خود حتی بهتر از زمان قبل از حادثه برسند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: