• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-17114-5
  • خبرنگار : 15058
  • منبع خبر : ----

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر خبر داد

ایران کشور بحران‌خیزی است/ فعالیت 50 هزار نیروی داوطلب هلال‌‌احمر در کشور

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: کشور ایران، کشور بحران‌خیزی است و به همین دلیل باید مسئولان عالی کشور تدابیری در نظر بگیرند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مصطفی محمدیون امروز 30 فروردین ماه در مراسم تجلیل از امدادگران فعال در حوادث اخیر خراسان رضوی در جمع خبرنگاران، عنوان کرد:  هلال‌احمر در حد بضاعتی که برایش تعریف شده آمادگی مقابله با بحران‌ها را دارد، اما این به این معنی نیست که اگر زلزله‌ای در تهران رخ داد ما آماده‌ایم؛ نه تنها هلال‌احمر بلکه هیچ‌کس آماده نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه کشور ایران کشور بحران‌خیزی است و مسئولان عالی کشور باید تدابیری در نظر بگیرند و اینکه تصور شود جمعیت هلال‌احمر می‌تواند تمام مشکلات کشور را با تمام ابعاد حل کند اصلا چنین چیزی نیست. 

محمدیون خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید در این موضوع بیدار بوده و به وحدت رویه برسند همچنین آماده مقابله با بحران‌های بزرگ باشند.

فعالیت 50 هزار نیروی داوطلب هلال احمر در کشور

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر در کشور 10 هزار نیروی رسمی و 50 هزار نیروی داوطلب در اختیار دارد که در مواقع اضطرار فعالیت می‌کنند و بخش عمده‌ای از اقدامات هلال‌احمر در کمک به هموطنان با استفاده از نیروهای داوطلب است.

وی گفت: جمعیت هلال‌احمر جهت نوسازی، بازسازی و بهسازی ناوگان و نیروهای عملیاتی خودش تمام امکانات و تجهیزات را بسیج کرده و برنامه این جمعیت در سال جاری ارتقاء ناوگان بالگردها است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور خاطرنشان کرد: در سال 94 تعداد بالگردها 17 فروند بود که در سال 95  به 24 فروند رسید و امیدواریم در سال 96 بتوانیم این تعداد را به 30 فروند افزایش دهیم. 

محمدیون با اشاره به اینکه برای لجستیک حدود 280 دستگاه تویوتا لندکروز قرارداد بسته شده که وارد شود، گفت: بهترین تجهیزات دنیا را شناسایی کرده‌ایم و هفته آتی برای خرید آن‌ها از طریق اقدامات قانونی عمل می‌کنیم.

وی عنوان کرد: میزان اعتباری که مجلس برای سال 96 و جمعیت هلال‌احمر در نظر گرفته حدود 2000 میلیارد تومان است که بخشی از‌ آن به مصوبات مجلس برمی‌گردد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور خاطرنشان کرد: ریال به ریال بودجه را در راستای تجهیز امکانات نیروهای امدادی هزینه می‌کنیم.

محمدیون در خصوص همکاری دولت یازدهم با جمعیت هلال‌احمر، تصریح کرد: دولت یازدهم تمام تلاش خود را برای کمک به هلال‌احمر معطوف کرده و هیچ کمبودی از ناحیه دولت احساس نمی‌کنند و آنچه را که نیاز داشته‌ایم دولت در حد مقدورات خودش برای ما فراهم کرده است.

وی در خصوص سیل اخیر در استان‌های غربی کشور، خاطرنشان کرد: هلال‌احمر با تمام توان خود در استان‌های‌آذربایجان غربی، شرقی و کردستان حضور یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: