• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-14590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

از متلک‌های سیاسی تا ترک جلسه علنی شورای شهر کاشمر برای شرکت در ائتلاف اصولگریان

بالاخره پس از یک ماه استراحت اعضاء شورای شهر کاشمر و در هفته پایانی فروردین‌ماه امروز اولین جلسه علنی شورائیان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جلسه که بیش از دو ساعت به طول انجامید از آغاز تا پایان با خواندن نامه‌های تلنبار شده یک ماه گذشته سپری شد، هرچند حاشیه‌های خاص خود را هم البته از نوع انتخاباتی به همراه داشت.

نامه‌هایی که برخی اعضاء تصویب آن را به تبلیغات زودهنگام ربط داده و تلاش کردند به تصویب نرسد.

یکی از نامه‌هایی که در این جلسه رییس شورای شهر قرائت کرد و به تصویب هم رسید، موضوع تخفیف عوارض به مناسبت ایام مبارک ولادت حضرت علی(ع) و مبعث حضرت رسول اکرم(ص) و در پیش رو بودن روز شورا بود.

سیدحسین حسینی، رییس شورای شهر در خصوص این نامه که از سوی شهرداری به صحن شورا ارائه شده بود، گفت: در این نامه آمده با توجه به مراجعه بسیار شهروندان به شهرداری و درخواست تخفیف قسمتی از عوارض ساختمانی و جرائم به میزان 27درصد تا پایان خردادماه از سوی شهرداری شده است.

هرچند برخی درخواست افزایش تخفیف 50درصدی به جای 27درصد را داشتند، اما یکی از اعضاء شورا گفت؛ تصویب این نامه شائبه تبلیغاتی دارد.

در ادامه وقتی اصل پیشنهاد شهرداری به تصویب رسید، زمان رأی گیری در خصوص میزان تخفیف بود؛ احمد غزنوی یکی از اصولگریان شورا و همان عضوی که این مصوبه را  دارای شائبه انتخاباتی می‌دانست؛ پیشنهاد داد 50درصد با مدیریت پیمان باشد که نهایت بازهم برخی پیشنهاد دادند به صورت تقسیطی گرفته شود که در مجموع مقرر شد، الباقی مبلغ پس از کسر تخفیف نقدا اخذ شود.

در ادامه جلسه نامه برگزاری همایش تقدیر از پژوهشگران و نمایشگاه پژوهش و تخصیص اعتبار به مبلغ یکصد میلیون ریال که در سال گذشته برگزار شده بود، مطرح گردید.

به جهت اینکه مبلغ مصوب شده شورا در خصوص برگزاری این همایش از هزینه‌های انجام شده کمتر بوده و مبلغ اجرایی همایش تا 150 میلیون ریال افزایش یافته بود، اعضاء شورا خواستار اعلام ریز هزینه‌ها شدند تا پس از بررسی، اعضاء رای خود را اعلام کنند.

در این جلسه وقتی از خزایی مسئول کمیسیون پژوهش خواسته شد در خصوص هزینه‌های انجام شده توضیحاتی ارائه دهد اعلام کرد ریز خرج‌کرد مراسم را به همراه نیاورده است.

البته اصل برگزاری این همایش مورد انتقاد برخی اعضاء قرار گرفت به طوریکه حسینی رییس شورای شهر گفت: متاسفانه مراسم طبق مصوبه شورای شهر انجام نشد و از مسیر خود خارج شد. البته در نهایت به خاطر نیاوردن لیست هزینه‌ها تصویب آن به جلسه دیگری موکول شد.

در ادامه نامه دیگری که از سوی شهردار ارسال شده بود مطرح گردید؛  در این نامه اعلام شده بود ؛ با توجه به مراجعه بسیار افراد بی بضاعت بابت عوارض نوسازی و عدم استطاعت مالی پیشنهاد می‌شود موضوع پرداخت عوارض نوسازی برای تنها یک منزل این افراد از طریق ماده 17 مطرح و نتیجه به شهرداری اعلام شود که مورد مخالفت قرار گرفت.

از نامه‌های دیگر این جلسه نامه‌ای در خصوص مصوبه سال‌های قبل شورا مبنی بر معافیت پرسنل شهرداری از بهای خدمات پسماند در صورت پرداخت عوارض نوسازی به صورت نقد بود که در آن شهردار خواسته بود جهت عدم تکرار نامه نگاری معافیت پرسنل شهرداری اعم از قرارداری شرکتی، کارمندی، کارگری و بازنشستگان از بهای پسماند معوقه و جاری در صورت پرداخت نقدی تنها برای یک منزل مسکونی را بررسی کنند که این نامه تا پایان سال 96 به تصویب رسید.

البته تنها عضو زن شورای شهر تقاضا داشت کسانی که دو خانه و دو زن دارند را به جای بخشش، جریمه هم بکنند اما از سویی حجت الاسلام و المسلمین میثم خزایی این موضوع را تشویق کرد و ازدیاد نسل را سخن بزرگان دانست.

خزایی در پی این سخن که خانم‌ها باید در خانه بمانند، از سوی تنها بانوی شورا مورد انتقاد قرار گرفت و افزود: از بانوان واهمه دارید که جای شما را در شورا بگیرند که خزایی در پاسخ گفت: ترسم از ریزش آرائم است.

در همین خصوص پالایی با بیان اینکه خزایی در بین بانوان تبلیغات بسیاری برای خود داشته است، عنوان کرد: هرچند این عضو حرف‌های زیادی زده‌اند، اما زنان ما باید بیدار باشند و فریب نخورند.
در ادامه این جلسه سه نفر از اعضاء اصوالگرا شورا قبل از اینکه جلسه و بررسی نامه‌های شهروندان به اتمام برسد اقدام به ترک آن کردند که براساس برخی صحبت‌ها مشخص شد برای حضور در جلسه ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات شوراها جلسه را ترک کردند.

در این جلسه برخی نامه‌های دیگر نیز مطرح و به تصویب رسید و یا مخالفت شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: