• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 961-5891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زیرگذرهای حرم رضوی در بلندمدت به فضای زیارتی تبدیل می‌شوند

رئیس اداره امور کفشداران آستان قدس رضوی گفت: براساس طرح توسعه حرم مطهر رضوی، تمامی پارکینگ‌ها و زیرگذرهای حرم رضوی تغییر کاربری می‌دهند که این اقدام مهم نیازمند ایجاد شارستان‌های اطراف حرم رضوی است و زیرگذرهای موجود در چشم‌انداز بلندمدت به فضای عبادی و زیارتی تبدیل خواهند شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، احمد میرزاده در نشست آموزشی خادم‌یاران حرم مطهر رضوی که در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تعاریف موجود در آستان قدس رضوی، خدمه شامل پنج عنوان خادم، فراش، دربان، کفش‌دار و حافظ می‌شوند.

وی با اشاره به خدمت حدود 50 هزار خادم و خادم‌یار در حرم مطهر رضوی، گفت: تمامی کسانی که در حرم مطهر رضوی خدمت می‌کنند، در ابتدا خادم‌یار بوده و پس از پنج سال فعالیت و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته بر اساس ظرفیت‌های اعلام شده به خدمه ارتقاء خواهند یافت.

رئیس اداره امور کفش‌داران آستان قدس رضوی بیان کرد: افرادی که در پست‌هایی همچون انتظامات تشییع و مراسم خطبه عقد فعالیت می‌کنند، حق مطالبه هیچ گونه وجهی را ندارند، فقط در صورتی که بانی آن مراسم بخواهد، می‌تواند به عنوان هدیه هزینه‌ای را پرداخت کند.

میرزاده گفت: حسب دستورالعمل صادره ورود میت تنها از خیابان نواب صفوی به حرم مطهر رضوی امکان‌پذیر است و فقط با هماهنگی صورت گرفته امکان تشییع شهدا از دیگر ورودی‌های حرم رضوی وجود دارد.


رئیس اداره امور کفش‌داران آستان قدس رضوی عنوان کرد: خدام و خادم‌یاران رضوی حق دریافت هیچ گونه وجه تحت عنوان هدیه، نذورات و ... را ندارند و اگر فردی قصد داشته باشد که هزینه‌ای را برای نذورات پرداخت کند، باید به دفتر نذورات راهنمایی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: