• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-14690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار یونسی تاکید کرد؛

لزوم توجه به ظرفیت‌های پنهان گردشگری در شهر یونسی

شهردار یونسی گفت: باید با استفاده از توان سازمان همیاری در بخش های مختلف برای بهبود و  استفاده بهینه از ظرفیت‌‎های کمتر شناخته شده گردشگری در شهر تاریخی یونسی تلاش شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌رضوی، جواد باستانی با بیان این مطلب در خصوص وضعیت جغرافیایی شهر یونسی، اظهار کرد: این شهر از توابع شهرستان بجستان واقع شده است و با وسعت محدوده 155 کیلومتر از شمال به خلیل آباد و از شرق به فیض آباد و از جنوب به شهرستان گناباد و بجستان و از غرب به سردق محدود می شود.

وی افزود: یونسی در فاصله 1050 کیلومتري تهران، 260 کیلومتري مشهد، 41 کیلومتري بجستان و 50 کیلومتري مرکز شهرستان گناباد واقع شده و از آنجا که در حاشیه کویر و در مجاورت کوه‌هاي کم ارتفاع قرار دارد، از آب و هواي گرم و خشک و اختلاف درجه حرارت شب و روز آن بسیار زیاد برخوردار است.

شهردار یونسی با اشاره به خدمات شهرداري به شهروندان این شهر، عنوان کرد: شهرداری یونسی در اسفند ماه سال 1383 تاسیس و در سال 1388 به درجه 2 ارتقا پیدا کرد و در این مدت خدمات خوبی را با 17 نفر پرسنل شاغل و ماشین آلات محدود خود در 155 هکتار محدوده تحت پوشش به شهروندان این شهر ارائه کرده است.

باستانی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های پنهان گردشگری در شهر یونسی، بیان کرد: این شهر تاریخی با 5 اثر ثبت شده ملی و جاذبه هاي طبیعی فراوان، داراي پتانسیل بسیار خوبی برای حضور سرمایه گذاران در حوزه گردشگري می باشد.

وی افزود: جاذبه‌هاي تاریخی این شهر شامل پل کال شور، کاروانسراي شاه عباسی، حوض انبار  قدیمی و مقبره منتسب به حضرت یونس به عنوان تنها مکان زیارتی شهر یونسی است.

شهردار یونسی ادامه داد: ریگزار یونسی به عنوان مهمترین و زیباترین جاذبه گردشگري این شهر همه ساله میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف می باشد، همچنین وجود غارهای آغل سوخته، علی محمود و بلور به عنوان عروس غارهاي خراسان که از جاذبه هاي دیدنی و منحصر به فردی برخوردارند.

وی با اشاره به توانمندی های سازمان همیاری درحوزه اقتصادی و سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری، عنوان کرد: می توان با همکاری و استفاده از توان بالای این سازمان، فرصت های مطلوب حوزه گردشگری در شهر یونسی را در قالب طرح ها و پروژه های مشارکتی بهبود و توسعه بخشید.

باستانی بیان کرد: در این راستا با بازدیدهای منظم مسئولان و کارشناسان سازمان همیاري از شهرها، شهرداري و امکانات موجود در آن و آشنایی با پتانسیل هاو فرصت های سرمایه گذاری می توان تعامل مطلوب تری بین این دو نهاد به وجود آورد.

وی با اشاره به نبود هیچگونه مرکز صنعتی شهر یونسی، افزود: از آنجایی که همواره یکی از دغدغه هاي شهرهاي کوچک برخورداری از درآمدهاي پایدار می باشد، سازمان همیاری می تواند با فراهم کردن زمینه ها برای ایجاد مراکز تولیدي و صنعتی در شهر یونسی کمک شایانی به عمران و توسعه شهر انجام دهد. 

شهردار یونسی در مورد تعاملات انجام شده با سازمان همیاری، بیان کرد: تاکنون این نهاد همکاری خوبی در حوزه زیباسازي شهري، تامین قیر مورد نیاز برای انجام پروژه هاي عمرانی داشته است و همچنین با توجه به توان خوب سازمان در حوزه فناوری اطلاعات، تامین و پشتیبانی از سخت افزارها و نرم افزار های کامپیوتری، بیمه، خدمات سفر و گردشگری، در این بخش ها نیز برای تامین نیازمندی های شهرداری، پرسنل و خانواده های آنان از توانمندی های موجود استفاده کرده ایم.

وی با اشاره به همکاری حوزه بازرگانی سازمان همیاری در تامین نیازمندي‌هاي شهرداری‌هاي استان، عنوان کرد: تلاش و برنامه ریزی هرچه بیشتر در این بخش برای تامین تجهیزات و کالاهای مورد نیاز شهری با بهترین قیمت و کیفیت، در رفع مشکلات و مسائل مختلف حوزه شهري موثرتر خواهد بود چرا که بخش عمده ای از اقلام مورد نیاز حوزه شهری در شهرهای مختلف از این طریق تامین می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: