• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-14790-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

یک فیلمساز جوان گنابادی:

هنرمندان گنابادی حرف زیادی برای گفتن دارند

یک فیلمساز جوان گنابادی گفت: گناباد استعدادهای هنری زیادی دارد که اگر به آن‌ها فرصت داده شود، حرف زیادی برای گفتن در جشنواره‌های ملی و بین المللی خواهند داشت.

سارا جوانبخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: با وجود اساتید بزرگی همچون استاد محمد برادران در گناباد، هنرمندان در این شهر بهتر می‌توانند هنر خود را منصه ظهور برسانند.

وی که رتبه اول فیلم کوتاه در جشنواره  فرهنگی وزارت بهداشت را از آن خود کرده است، ادامه داد: من یک فیلم کوتاه 18 دقیقه‌ای با موضوع فیلم خانوادگی و عشق پدر و فرزند به این جشنواره ارائه کردم که در بین 150 فیلم رتبه اول را به دست آوردم.

این فیلمساز گنابادی افزود: فیلمنامه این فیلم قوی بوده و با بازی خوب بازیگران و همچنین کیفیت بالای ساخت و با نماهای جذاب و عالی در مدت 10 روز تصویربرداری و تدوین شده است.

جوانبخت توجه خاص به فیلمنامه را از نقاط قوت فیلمسازان گنابادی دانست و خاطرنشان کرد: بر این عقیده هستیم که فیلم کوتاه باید به اندیشه به فیلمسازی بپردازد و شاید نقطه ضعف این است که فیلمسازان در گناباد از نظر دانش تکنیک فیلمسازی به خاطر دور بودن از مرکز کمی عقب‌تر باشند.

وی تأکید کرد: در چند سال گذشته در جهت رفع این مشکل تلاش زیادی صورت گرفته که نتایج آن، حضور فیلم‌های انجمن سینمای جوان گناباد در جشنواره‌های خارجی از جمله کازان روسیه، آرژانتین، مکزیک و ونزوئلا در یکی دو سال گذشته بوده است.

این فیلمساز گنابادی با اشاره به اینکه فیلم‌های جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در دو بخش آزاد و سلامت بود، بیان کرد: این جشنواره بزرگترین رویداد فرهنگی کشور بود که با حضور وزیر بهداشت‌، معاونین، مسئولین کشوری، وزارتی و بسیاری از هنرمندان برجسته کشوری در پردیس تهران برگزار شد.

جوانبخت با بیان اینکه از سال 1381 در انجمن سینمای جوان گناباد دوره فیلمسازی را به طور کامل فرا گرفته‌ام، افزود: تاکنون 8 فیلم کوتاه داستانی و 3 نماهنگ را نویسندگی و کارگردانی کرده‌ام و آثارم در جشنواره‌هایی که ارسال شده، توانسته مقام اول فیلم یا فیلمنامه را از آن خود کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: