• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-8087-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه در مراسم تجلیل از فعالان انجمن علمی گروه فرهنگ و هنر:

پویایی دانشجویی در بستر انجمن علمی، رقم می‎خورد

مراسم تجلیل از اعضای فعال انجمن علمی گروه فرهنگ و هنر موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با حضور معاون دانشگاه برگزار شد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس احمد افروغی معاون موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با ایراد سخن حول محور انجمن های علمی و ارائه پیشنهادات و راهکارهای افزایش بهره وری در عملکرد انجمن، اظهار داشت: فلسفه  وجودی انجمن های علمی اینجا صدق می کند که دانشگاه ها را از حالت فقط تئوریک و علمی به چارچوب های عملی تبدیل کند چرا که ماهیت دانشگاه های جامع علمی کاربردی ، علمی است که با عمل توأمان شده باشد. 

وی تاکید کرد: مبنای حمایت از انجمن ها در صورتی که منجر به گسترش فعالیت های علمی شود، آن است که ضرورتا باید در محیطی ایجاد گردد که تبادل و ارتباطات علمی در آنجا گسترده باشد چرا که فرایند تولید علم نیازمند بستر مناسب و فعال علمی است و این بستر امروز در دانشگاه مهیاست.

معاون موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، حوزه فعالیت انجمن ها را فراتر از ارتباطات متداول بین استاد و دانشجو خواند و گفت: در این بستر که پویایی دانشجویی رقم می خورد در واقع افراد مختلفی که ممکن است زمینه های فعالیت علمی آنان در موضوعات خاص باشد، بتوانند در یک محفل علمی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تبادل اطلاعات نمایند.

افروغی اظهار کرد: انجمن های علمی وظیفه دارند به دغدغه های علمی دانشجویان در قالبی کاربردی پاسخ دهند. 

معاون دانشگاه با ابراز خرسندی از وجود چنین تشکل فعالی در مجموعه ، برنامه "رایحه امید" را برنامه ای بسیار جذاب و خلاق  دانستند که با بازخوردهای مثبتی همراه بوده است . 

مهدی عصار عنایتی، دبیر انجمن علمی گروه فرهنگ و هنر دانشگاه نیز با تشریح چشم انداز و تحلیل آخرین فعالیت انجمن علمی تحت عنوان برنامه" رایحه امید "  (با محوریت فروش صنایع دستی و آثار هنری دانشجویی که در اسفند ماه سال 1395 برگزار شد ) به معرفی اجمالی مدیران گروه و نقش و جایگاه سازمانی آنان پرداخت.

در ادامه برنامه به افراد منتخب انجمن علمی، هدایایی اهدا شد که در میان آنان زهرا عرفانیان، فایزه پورحسینی و حسین خسرومنش که همواره در برنامه های انجمن علمی حضوری مستمر و مثمرثمر داشتند، با هدایایی نفیس مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند . 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: