• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-14990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

توسعه شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد مهمترین رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر توسعه شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد را مهمترین رویکرد این واحد دانشگاهی دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد جعفری ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در محل سالن کنفرانس شهید مدرس این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با کمک یک میلیون تومانی حضرت امام(ره) در 31 اردیبهشت سال 61 تأسیس شد.

وی با اعلام اینکه این دانشگاه در حال حاضر در کشور 71  هزار هیئت علمی تمام وقت، نیمه وقت، حق التدریس و یک میلیون و 600 هزار دانشجو، 34 هزار نفر کارمند و 20 میلیون متر مربع فضاهای آموزشی، اداری، رفاهی، ورزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی دارد، افزود: تاکنون پنج میلیون دانشجو از سطح دانشگاه‌های آزاد اسلامی در کشور فارغ التحصیل شده اند.

جعفری بیان کرد: دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در اقصی نقاط کشور منشا خیر و برکت بوده و موجب گسترش مرزهای علم و دانش شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر نیز در 15 فروردین 69 فعالیت خود را با دو رشته تحصیلی و اماکن استیجاری آغاز کرد، عنوان کرد: اینک با گذشت 26 سال از عمر این واحد دانشگاهی در کاشمر، دارای 48 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکتری، 49 نفر هیئت علمی تمام وقت، 2500 دانشجو، 97 کارمند و با داشتن 23 هکتار زمین در خدمت دانشجویان است.

وی با بیان اینکه تاکنون 84 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، به فعالیت‌های آموزشی این واحد دانشگاهی در طول دو سال گذشته در رابطه با گسترش رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا که توسعه چشمگیری داشته است اشاره کرد و گفت: هرچند تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا تا سال 93، سه رشته بوده اما در حال حاضر به 15 رشته (یعنی بیش از چهار برابر) افزایش یافته و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی از 73 نفر به 650 نفر رسیده است.

جعفری اظهار کرد: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در دوره ریاست دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه سال 96، توسعه شرکت‌های دانش بنیان، توسعه مراکز رشد، توسعه شهرک‌های فن آوری و توسعه رشته‌های کارآفرینی است.

وی افزود: در رابطه با مراکز رشد که محل باروری ایده‌ها و تبدیل ایده به ثروت و تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان است، با یاری و توکل خداوند، ساختمان مرکز رشد این واحد دانشگاهی 80درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید است به زودی با استقرار 10 هسته فن‌آور فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

جعفری از همه کسانی که دارای ایده و فکر نو هستند دعوت کرد به حوزه پژوهشی این واحد مراجعه کرده تا نسبت به استقرار آن‌ها در مرکز رشد اقدام شود.

وی اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال (تولید و اشتغال) قریب به دو هکتار از مزرعه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه در فروردین 96 به کشت انگور پرمحصول و اصلاح شده اختصاص یافته که امید است این محصول به تولیدات کشور و درآمد واحد کمک خواهد کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر یکی از اهداف مهم این واحد دانشگاهی را تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه عنوان و ابراز کرد: این دانشگاه با داشتن اساتید مجرب و توانمند آمادگی دارد نیازهای تحقیقاتی و طرح های پژوهشی سازمان‌ها و ادارات شهرستان را انجام دهد.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های این واحد دانشگاهی برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ضمن خدمت برای سازمان‌ها و ادارات شهرستان است و دفتر مطالعات و توانمندسازی دانشگاه با اعطای گواهینامه معتبر و رسمی که مورد تأیید مراجع ذیصلاح است آمادگی دارد جهت ارتقا شغلی کارکنان ادارات دوره های ضمن خدمت برگزار کند.

جعفری با اشاره به فعالیت بنیاد خیرین دانشگاه در سال 95 گفت: اولین گام مثبت توسط کارخانه کاشی زهره با اهدا کاشی تمثال رهبر معظم انقلاب برداشته شد و قطعا بسیاری از خیرین برای توسعه مراکز علمی و تحقیقاتی، شهرک‌های علم و فناوری که موجب ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم خواهد شد، تمایل دارند به این بنیاد  کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه پذیرش دانشجو در اغلب رشته های دانشگاه به جز مقطع ارشد و دکترا در این دانشگاه بدون آزمون است، گفت: برای کمک به ارتقا سطح علمی و تحصیلی کارکنان ادارات و پاسخ مثبت به علاقمندی آنان برای ادامه تحصیل، دانشگاه ضمن تخفیف 50 درصدی شهریه رشته هایی که از استان مجوز تخفیف گرفته برای کمک به ادامه تحصیل آنان، کلاس‌ها را در روزهای پنج شنبه و جمعه هرهفته برگزار خواهد کرد تا خللی در روند کاری آنان به وجود نیاید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: