• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-8287-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

یک نقاش مشهدی:
بعد از موسیقی، نقاشی را نیز می‌توان به مخاطب القا کرد

یک هنرمند گفت: بعد از موسیقی که هنر مادر محسوب می‌شود نقاشی را نیز می‌توان به مخاطب بعد از موسیقی القا کنیم.

  پروانه عارف در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نمایشگاه خود اظهار کرد: کارهای در این نمایشگاه همه به صورت آبرنگ قرار دارد و این اولین نمایشگاه آبرنگ  انفرادی من است من تاکنون 50 نمایشگاه برگزار کردم اما انفرادی‌هایم همه به صورت رنگ و روغن بوده است.

وی در خصوص هدف خود عنوان کرد: من در سال 94  کتابی با موضوع رنگ و روغن با انتشارات کلهر چاپ کردم و چون در خصوص رنگ و روغن در آن کتاب توضیحات داده بودم تصمیم گرفتم این نمایشگاه را آبرنگ کار کنم.

عارف افزود: دراین نمایشگاه 25 اثر را به نمایش گذاشتم و مجوع کار‌های که از سال 75 تاکنون انجام داده‌ام را به نمایش گذاشتم.

این هنرمند در خصوص موضوع کار‌های خاطر نشان کرد: موضوع  کارها  در مجموع رئال هستند اما بیان تمثیلی و نمادین دارند در کل نگاه من، مضمون‌گرا است.

وی  در خصوص ایده خود عنوان کرد: بنده قصد ایجاد نمایش را نداشتم اما خانم امت‌سزا که مسئول گالری ازغوان هستند و از شاگردان قدیم آموزشگاه نقاشی بنده بودند ابراز تمایل کرد تا در گالری ایشان یک نمایشگاه برگزار کنم و این تشویق سبب ایجاد این نمایش شد.

عارف در خصوص چرایی عنوان نمایشگاه خود گفت: چون کارهای در این نمایشگاه به صورت آبرنگ کار کردم عنوان را نیز «آب و رنگ » انتخاب کردم.

این هنرمند در خصوص میزان استقبال از این نمایشگاه افزود: استقبال هم در شب افتتاحیه خیلی خوب بود و چند شب بعد هم به نسبت خوب و شلوغ برگزار شده است.

وی درخصوص سوابق خود اشاره کرد:  50 سال است که این حرفه را انجام داد‌ه‌ام و در چند شهر و کشور نیز گالری برگزار کردم و سال‌های قبل آموزشگاه آموزش نقاشی داشتم و در این چند سال تصمیم دارم یک موسسه چند منظوره ایجاد کنم.

این هنرمند در ادامه اضافه کرد:همچنین بنده در هنرستان، دروس مبانی هنر و تاریخ هنر را تدریس می‌کردم و در پیش دانشگاهی و دبیرستان زبان انگلیسی تدریس می‌کنم.

عارف افزود: نقاشی به عنوان یک هنر بصری شامل حجم، عکاسی و نقاشی می‌شود و خود به تنهایی در هنرهای هفت‌گانه جایگاه خاصی دارد.

وی در خصوص فعالیت‌های آینده خود مطرح کرد: به طور حتم باز هم خود را مشغول می‌کنم تا ببینم تا چه مدت جمع آوری می‌شوند و اگر آثارم به تعداد مطلوب برسند یک گالری انفرادی خواهم زد غیر از این هم، سالی یک یا دو بار از ارشاد نیز دعوت می‌کنند تا نمایشگاهی گروهی بزنیم و یا نگارخانه‌ها نیز به صورت گروهی  دعوت به عمل می‌آورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: